Zbaľte sa na cesty - vyberáme cestovné tašky a kufre

Dovolenka 21. 1. 2018

Už sa vidíte na dovolenke? Piesok pod nohami, horúce slnko a koktail s malým dážnikom. Nič vám túto krásnu predstavu nemôže skaziť a už by ste najradšej začali baliť? Poďte si s nami vybrať správnu cestovnú tašku alebo kufor!

Pre niekoho hotová nočná mora, pre iného prísľub toho, že sa dovolenka konečne blíži! Balenie batožiny.

Dopredu radšej myslite na to, ako sa na dovolenku dopravujete – cestujeme na dovolenku autobusom alebo idete na dovolenku letecky? Potom by ste rozhodne mali mať na pamäti váhové a rozmerové limity - čo si môžete vziať so sebou na palubu a čo musíte nechať odbaviť? Nie je to nijako zložité, hneď vám to objasníme.

Príručná batožina

Často tiež nazývaná kabínková batožina alebo palubná batožina je tá, ktorú si so sebou vezmete na palubu dopravného prostriedku. Mali by ste v ňom preto mať iba to najnutnejšie, bez čoho sa počas dlhšej cesty nezaobídete - doklady, cennosti, elektroniku a prípadne niečo na seba na prezlečenie. Notebook alebo fotoaparát môžete bežne mať v taške alebo príručnej batožine.

Na palubu si so sebou nesmiete brať:

  • spreje
  • zbrane (alebo hračky zbrane pripomínajúce)
  • ostré predmety
  • kvapaliny vo väčšom balení než 100 ml

Dbajte na veľkostný a váhový limit batožiny. Na palubu vás pustia iba s batožinou do rozmerov maximálne 56 x 45 x 25 cm. A váha batožiny do lietadla by sa mala pohybovať medzi 5 a 8 kg.

Všetko si ale pre istotu skontrolujte u svojho leteckého prepravcu. Napríklad spoločnosť Ryanair povoľuje jednu príručnú batožinu rozmerov 55 x 40 x 20 cm a druhú do 35 x 20 x 29 cm s celkovou hmotnosťou 10 kg. V spoločnosti Wizzair príručná batožina je bez poplatkov a môže mať maximálne rozmery 42 x 32 x 25 cm.


Cestovné tašky

Či už s kolieskami alebo bez nich, často si ich môžete v prípade potreby hodiť na chrbát a pohodlne s nimi odkráčať aj po nerovnom teréne. Ideálne, ak ich úplne nenaplníte a môžete tak stiahnuť ich objem popruhmi. Ak ešte neviete, kam na dovolenku, Ryanair letenky nakúpite lacno a letieť môžete aj do viacerých metropol v jednej sezóne.

cestovné tašky

Cestovné tašky na kolieskach nájdete lacno na Hej.sk.

Kufre

Pokiaľ už teraz viete, že nič nosiť nechcete a nebudete, vsaďte na pevný kufor. Pohodlne do nej uložíte všetko potrebné, na kolieskach máva lepšiu stabilitu než taška a veci sa vám v ňom toľko neporozhadzujú.

cestovné kufre

Cestovné kufre do lietadla nemusia stáť majland.

Detské kufre

Myslite aj na svoje ratolesti – farebným kufrom, v ktorom si budú môcť priviesť svoju hračku do lietadla, im určite urobíte radosť.

detské kufre

Lacné detské kufre na kolieskach nakúpite cez Tipli.

Odbavovaná batožina

Odbavovaná batožina do lietadla je tá, s ktorou sa na letisku rozlúčite, a potom si ju vyzvidnete až v cieľovej destinácii. Počas cesty k nej teda nebudete mať prístup.

Nespoplatnená váha batožiny do lietadla sa líši podľa leteckej spoločnosti – bežne sa pohybuje okolo 15 kg. Nízkonákladové spoločnosti často spoplatňujú každú odbavovanú batožinu.

Čo sa týka odbavovanej batožiny rozhodne vsaďte na kvalitu. Kufor do lietadla by mal byť pevný a odolný. Letiskový personál sa k odbavovanej batožine totiž nechová dvakrát ohľaduplne, tak nech všetky vaše veci zvládnu cestu bez ujmy.

plastové kufre

Kufor do lietadla by mal byť pevný a odolný.

Tipli TIP: Vzhľadom k tomu, že svoju odbavenú batožinu budete neskôr na letisku hľadať, vyplatí sa mať cestovnú tašku alebo kufor čo najvýraznejšie. Čím farebnejšie, tým lepšie.

Kam v lete na dovolenku?

Vybrali ste si vhodnú cestovnú tašku alebo kufor na svoju letnú dovolenku? Alebo dokonca ešte ani neviete, kam sa za odpočinkom vydáte? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na dovolenku!

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Black Friday 2018: Zľavy až 80 % a…

Najväčšia nákupná horúčka roka je opäť tu! Black Friday 2018 aj tento rok prináša obrovské zľavy...
13.11.2018 Zobraziť článok

Dni dopravy zdarma 2018: Viac než 450…

Najväčšia predvianočná akcia nákupného portálu a porovnávača cien Heureka.sk je tu! Získajte...
13.11.2018 Zobraziť článok

Na čo sa zamerať pri kúpe monitora dychu

Keď očakávate príchod novorodenca alebo ste sa ho už dočkali, určite máte pocit, že je pre jeho...
9.11.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1281 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

alebo