Posielate alebo vyzdvihujete zásielku? Pozrite sa, čo ponúkajú prepravcovia

Tipy a triky Den dopravy zadarmo 28. 5. 2018

Dnes už nemusíte byť odkázaní na kuriéra, ktorý vám zásielku doručí domov v presne stanovený čas. Logistická spoločnosť Geis a Slovenská pošta majú na Slovensku svoje výdajné miesta, ktoré fungujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Spoločnosti DHL a FedEx vám zas tovar doručia do viac ako 220 krajín sveta.

Pozrime sa na výhody, ktoré ponúkajú jednotlivý prepravcovia zásielok, ako je DHL, PPL, FedEx, Geis a Slovenská pošta. Dnes už vďaka rýchlym aplikáciám a jednoduchej navigácii na stránke dokážete poslať zásielku, či už na Slovensko alebo do zahraničia. Nevýhodou veľkých prepravcov je, že na svojich stránkach neuvádzajú cenník. V prípade záujmu o zistenie ceny, musíte zaslať dopyt s požiadavkami a vypracujú vám cenovú kalkuláciu.

DHL

Stránka: Dhl.sk

O spoločnosti: DHL je najväčšia firma na svete špecializovaná na logistiku. Zásielky dopraví do viac ako 220 krajín sveta. DHL kontakt získate z hlavnej stránky Dhl.sk v kategórii Kontaktné centrum.

DHL

DHL vám prepraví balík do celého sveta.

DHL služby

 • Expresné doručovacie služby
 • Vnútroštátna a medzinárodná preprava balíkov
 • Nákladná preprava

Zaujímavá služba:

DHL Online Shipping je aplikácia DHL, pomocou ktorej môžete zasielať a spravovať expresné zásielky online. Aplikácia je vhodná pre malé a stredné podniky, office manažérov, recepčných, obchodných cestujúcich a pre všetkých, ktorí často cestujú. Ak nemáte vytvorený DHL účet, nemusíte sa do aplikácie registrovať. Za zásielku zaplatíte v hotovosti priamo kuriérovi DHL.

PPL cenník

Spoločnosť PPL (ppl.cz) je partnerom firmy DHL, ktorá bola pôvodne českou firmou zaoberajúcou sa expresnou balíkovou prepravou, prepravou paliet firiem a jednotlivcov. V roku 2006 bola predaná spoločnosti DHL. Prepravuje balíky do 50 kg v rámci Slovenska a jeho ceny závisia od váhy prepravovaného balíka. Export 10 kg balíka stojí 415 Kč (16,24 eur) a import 10 kg balíka vyjde na 500 Kč (19,57 eur). Spoločnosť PPL ponúka aj možnosť dobierky na Slovensko.

FedEx

Stránka: Inspekta.sk/fdx

O spoločnosti: FedEx taktiež obsluhuje viac ako 220 krajín. K dispozícii má okolo 630 lietadiel a 47-tisíc vozidiel v rôznych častiach sveta.

Fedex

FedEx má k dispozícii až 630 lietadiel.

FedEx služby:

 • Expresné doručovacie služby dokumentov a balíkov
 • Expresná služba pre paletové a ťažké zásielky
 • Promptné doručenie
 • Preprava objemnejších zásielok
 • Bleskové doručenie zásielky

Zaujímavé služby:

FedEx Ship Manager je FedEx objednávkový program vďaka ktorému elektronicky a rýchlo vyplníte prepravný list s automatickým objednaním a bezplatným vyzdvihnutím. FedEx ponúka aj odmenu za vernosť. Ak sa zaregistrujete do bonusovej akcie, môžete si vybrať z množstva darčekom. FedEx ponúka aj ďalšie zaujímavé služby, ako je balenie dokumentov a tovaru zadarmo, podanie zásielky na pobočke v Bratislave alebo online objednávka na stránke so zľavou 10 %.

Vedeli ste, že existuje Deň dopravy zadarmo?

Raz v roku môžete na poštovnou ušetriť! V roku 2017 bolo možné nakupovať na internete bez poštovného od 13. do 15. novembra. V tomto termíne ste zaplatili iba za skutočnú cenu objednaného tovaru. Ako každý rok, tak aj v tomto roku bude deň dopravy zadarmo, zatiaľ však nie je istý presný dátum.

GEIS

Stránka: Geis-group.sk

O spoločnosti: Geis doručí zásielku, balík alebo palety do celého sveta leteckou alebo lodnou prepravou. Geis Parcel SK sa špecializuje na prepravu balíkov do 50 kg a Geis SK na prepravu paliet, rozmernejších zásielok a kontraktnú logistiku.

Geis

Geis prepraví vašu zásielku alebo balík aj na druhý kontinent.

Geis služby:

 • Balíková preprava
 • Preprava paletových a kusových zásielok
 • Kontraktná logistika
 • Vývoj, výroba a dodávka obalov
 • Letecká a námorná preprava

Zaujímavé služby:

Geis Point je služba určená pre všetkých príjemcov tovaru, ktorí nechcú alebo nemôžu čakať na zásielku. Služba funguje jednoducho. Objednaný tovar z eshopu si necháte doručiť do siete výdajných miest Geis Point, ktorých je momentálne viac než 800 na Slovensku, v Česku a Poľsku. Výdajné miesta sa nachádzajú v nákupných centrách, čerpacích staniciach, či predajniach tlače. Ich výhodou je, že si pre tovar prídete, kedy vám to najviac vyhovuje.

Slovenská pošta

Stránka: Posta.sk

O spoločnosti: Slovenská pošta poskytuje moderné komunikačné, distribučné a platobné služby na Slovensku, s vytvorenými logistickými podmienkami na podnikanie v strednej a východnej Európe.

Slovenská pošta

Vašu zásielku si môžete vyzdvihnúť vo výdajnom mieste vďaka službe BalíkoBox.

Slovenská pošta služby:

 • Balíky
 • Expres zásielky
 • Ostatné peňažné a telekomunikačné služby

Zaujímavé služby:

BalíkoBox je služba na vyzdvihovanie balíkov pohodlne, jednoducho a v čase, ktorý vám vyhovuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Stačí, ak nakupujete cez internet a pri objednávke zvolíte spôsob doručenia dovaru: Balík na poštu“. Slovenská pošta má 25 BalíkoBoxov. Balík vás tu počká 3 dni od doručenia správy. Služba platí aj pri zasielaní balíkov.

Slovenská pošta cenník:

Výhodou Slovenskej pošty je, že na svojej uvádza Slovenská pošta cenník svojich služieb. Cena za doručenie balíka je 1,25 eur a balík na poštu 2,70, balík na adresu 3,90 eur. Zároveň si môžete pozrieť cenník poskytovaných služieb pre Slovensko, Česko a svet.

★ Platíte veľa za prepravu? ★

Ak platíte veľa za prepravu, ušetrite aspoň na nákupe tovaru. Ak sa do obchodu dostanete cez cashback portál Tipli.sk ušetríte až 25 % z ceny produktov. Používajte cashback a ušetrite na nákupe maximum

Nakupovať výhodnejšie

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

AliExpress Day 2020: Najväčší nákupný festival je späť

Nakupovanie môže byť pre niekoho vášňou a pre niekoho iného môže byť nutným zlom. Každý však pri...
30.6.2020Zobraziť článok

Kde hľadať lacné letenky?

Nazrite do tajov cestovania za pár drobných! Nemusíte minúť majland, aby ste sa dostali aj do...
1.6.2020Zobraziť článok

10 TOP darčekov na Baby shower

Baby shower je anglický pojem označujúci oslavu očakávaného narodenia dieťaťa, ktorá sa koná pár...
21.5.2020Zobraziť článok
- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.