Ako platiť cez PayPal: Registrácia

Nakupovanie 5. 2. 2018

Nakupovanie cez internet je dnes tak samozrejmé ako nakupovanie v obchodoch. Ak ale nakupujete zo zahraničia, môžete sa stretnúť s trochu nevšednými spôsobmi platby. Z pochopiteľných dôvodov je totiž tovar potrebné platiť dopredu. Aký spôsob je najbezpečnejší? Predstavujeme vám službu PayPal!

Čo je služba PayPal

Pýtate sa ako funguje PayPal Slovensko? PayPal (môžete sa stretnúť aj s výrazom Pay Pal) je internetový platobný systém, ktorý založil v roku 1998 vizionár Elon Musk. Jeho meno je poslednú dobu skloňované skôr s elektromobilmi značky Tesla, ale vidíte, že jeho inovátorstvo skutočne nepozná hranice.

PayPal účet jednoducho spárujete so svojou platobnou kartou alebo bankovným účtom (oboje je nevyhnutné, aby ste mohli PayPal plne využívať). Máte na ňom iba toľko peňazí, koľko vy sami uznáte za vhodné, a môžete cez neho pohodlne platiť v najrôznejších obchodoch.

Bezpečnejšie než priame transakcie

Platby prostredníctvom PayPal sú bezpečnejšie než priame transakcie platobnou kartou, pretože slúžia ako prostredník. Ak napríklad neobdržíte tovar z eBay, PayPal sa postaví na vašu stranu a zariadi, aby vám predajca peniaze vrátil. Ako ale s PayPal začať? Mrknite na náš PayPal návod krok za krokom!

Registrácia

Výber účtu

PayPal slovensky zatiaľ nefunguje, budete si teda musieť vystačiť s angličtinou alebo prekladačom.

Pre používanie služby PayPal sa najskôr musíte prihlásiť/registrovať. Nebojte, nie je to nič zložité. Registrácia na PayPal sk trvá iba chvíľočku.

Najprv vyberiete účel, pre ktorý chcete službu PayPal využívať.

  1. Personal Account (Osobný účet). Slúži predovšetkým k nakupovaniu na internete a prijímaniu platieb cez PayPal. Na tomto účte nemôžete prijímať platby z platobných kariet.
  2. Business Account (Podnikateľský účet). Slúži predajcom k prijímaniu platieb z PayPal a platobných kariet a vypisovaniu faktúr.

Kliknite na modré tlačidlo Continue (Pokračovať).

Jak platit přes PayPal: Registrace 1

Poplatky na PayPal

V podstate platí, že ak cez PayPal platíte v obchode, neplatíte žiadne poplatky (ak neprevádzate medzi menami – potom platíte poplatok 2,5 %).

Ak prijímate platbu je dôležité, či máte Personal Account (Osobný účet) alebo Business Account (Podnikateľský účet). V prípade, že máte Osobný účet, nič sa nestrhne a pripíše sa vám celá suma. Ak máte Podnikateľský účet platíte poplatok vo výške od 1,9 % do 3,4 % + fixný poplatok približne 0,37 €. Tento poplatok je závislý od celkového množstva prijatých peňazí za predchádzajúci mesiac.

Tipli TIP: používajte pri svojich nákupoch Osobný účet a neplaťte žiadne poplatky.

E-mail a heslo

Akonáhle si zvolíte typ účtu, vyplňte svoj e-mail a dostatečne silné heslo. Zároveň sa uistite, že máte ako krajinu nastavené Slovensko.

Kliknite na modré tlačidlo Continue (Pokračovať).

Jak platit přes PayPal: Registrace 2

Osobné informácie

V dalšom (poslednom) kroku budete vyzvaní k doplneniu ďalších osobných informácií – celého mena, adresy, dátumu narodenia a čísla mobilného telefónu. Aby vás PayPal pustil ďalej, musíte zaškrtnúť políčko, že súhlasíte s jeho pravidlami.

Kliknite na modré tlačidlo Agree and Continue (Súhlasím a pokračovať).

Jak platit přes PayPal: Registrace 3

Autorizácia účtu

V túto chvíľu už by ste na svojom e-maily mali mať žiadosť o verifikáciu PayPal účtu. Nájdete v ňom aj plno ďalších užitočných informácií. PayPal účet opäť potvrdíte kliknutím na modré tlačidlo Activate (Aktivovať). Teraz už vášmu PayPal prihláseniu nič nebráni.

Jak platit přes PayPal: Registrace 4

Registráciu máte za sebou

To je z registrácie všetko. Nabudúce si povieme, ako spárovať PayPal účet s platobnou kartou a bankovným účtom a ukážeme vám ako prepojiť PayPal s platobnou kartou.

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Príručka pre cestovateľov: Kiwi.com

Človek sníva o ďalekých krajinách a slnku zapadajúcemu za horizontom - ale ako sa k takému raju...
21.7.2018 Zobraziť článok

Poznáte VÚB banku a jej ponuku?

Hľadáte banku, na ktorú sa môžete spoľahnúť? Účet bez poplatkov a hypotéka na vysnívaný dom či...
21.7.2018 Zobraziť článok

Turistická mapa. Prežitok či povinná výbava…

Je tu leto, čas dovoleniek. Či už sa chystáte autom do Chorvátska, plánujete túry po našich...
20.7.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1218 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.