Ako platiť cez PayPal: Registrácia

Nakupovanie 8. 8. 2018

Nakupovanie cez internet je dnes tak samozrejmé ako nakupovanie v obchodoch. Ak ale nakupujete zo zahraničia, môžete sa stretnúť s trochu nevšednými spôsobmi platby. Z pochopiteľných dôvodov je totiž tovar potrebné platiť dopredu. Aký spôsob je najbezpečnejší? Predstavujeme vám službu PayPal!

Čo je služba PayPal

Pýtate sa ako funguje PayPal Slovensko? PayPal (môžete sa stretnúť aj s výrazom Pay Pal) je internetový platobný systém, ktorý založil v roku 1998 vizionár Elon Musk. Jeho meno je poslednú dobu skloňované skôr s elektromobilmi značky Tesla, ale vidíte, že jeho inovátorstvo skutočne nepozná hranice.

Účet PayPal jednoducho spárujete so svojou platobnou kartou alebo bankovným účtom (oboje je nevyhnutné, aby ste mohli PayPal plne využívať). Máte na ňom iba toľko peňazí, koľko vy sami uznáte za vhodné, a môžete cez neho pohodlne platiť v najrôznejších obchodoch.

Bezpečnejšie než priame transakcie

Platby prostredníctvom PayPal sú bezpečnejšie než priame transakcie platobnou kartou, pretože slúžia ako prostredník. Ak napríklad neobdržíte tovar z eBay, PayPal sa postaví na vašu stranu a zariadi, aby vám predajca peniaze vrátil.

Ako začať s PayPal? Mrknite na náš PayPal návod krok za krokom!

S týmto návodom pôjde všetko ako po masle a vy budete môcť nakupovať novým spôsobom, ako ste boli doteraz zvyknutí!

Výber účtu

PayPal je dostupný už aj v slovenčine. Ak chcete začať používať služby PayPal, musíte sa najskôr prihlásiť/registrovať. Nebojte, nie je to nič zložité. Registrácia na PayPal sk trvá iba chvíľočku.

Najprv vyberiete účel, pre ktorý chcete službu PayPal využívať.

  1. Osobný účet. Slúži predovšetkým k nakupovaniu na internete a prijímaniu platieb cez PayPal. Na tomto účte nemôžete prijímať platby z platobných kariet.
  2. Podnikateľský účet. Slúži predajcom k prijímaniu platieb z PayPal a platobných kariet a vypisovaniu faktúr.

Kliknite na modré tlačidlo Pokračovať.

voľba účtu na PayPal

Poplatky na PayPal

V podstate platí, že ak cez PayPal platíte v obchode, neplatíte žiadne poplatky. Ak prevádzate medzi menami – potom platíte poplatok 2,5 %.

Ak prijímate platbu je dôležité, či máte Personal Account (Osobný účet) alebo Business Account (Podnikateľský účet). V prípade, že máte Osobný účet, nič sa nestrhne a pripíše sa vám celá suma. Ak máte Podnikateľský účet platíte poplatok vo výške od 1,9 % do 3,4 % + fixný poplatok približne 0,37 €. Tento poplatok je závislý od celkového množstva prijatých peňazí za predchádzajúci mesiac.

Tipli TIP: používajte pri svojich nákupoch Osobný účet a neplaťte žiadne poplatky.

E-mail a heslo

Akonáhle si zvolíte typ účtu, vyplňte svoj e-mail a dostatočne bezpečné heslo. Zároveň sa uistite, že máte ako krajinu nastavené Slovensko.

Kliknite na modré tlačidlo Ďalej.

registrácia na účet PayPal

Osobné údaje

V ďalšom (poslednom) kroku doplníte osobné údaje – meno, priezvisko, adresu bydliska, dátum narodenia a číslo mobilného telefónu. Aby vás PayPal pustil ďalej, musíte zaškrtnúť políčko, že súhlasíte s jeho pravidlami.

Kliknite na modré tlačidlo Súhlasím, vytvoriť účet.

paypal sosbné údaje

Autorizácia účtu

V túto chvíľu by ste už na zadanom e-maily mali mať žiadosť o verifikáciu PayPal účtu. Nájdete v ňom plno ďalších užitočných informácií. PayPal účet opäť potvrdíte kliknutím na modré tlačidlo Aktivovať. Teraz už vášmu PayPal prihláseniu nič nebráni.

doplnenie osobných údajov na účet PayPal

Registráciu máte za sebou

To je z registrácie všetko. Nabudúce si povieme, ako spárovať PayPal účet s platobnou kartou a bankovným účtom a ukážeme vám ako prepojiť PayPal s platobnou kartou.

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Aktuálne akciové letáky #38 týždeň: tvaroh Rajo za 0…

Prelistujte si nové akčné letáky obľúbených slovenských supermarketov a drogérií. Nakupujte...
19.9.2018 Zobraziť článok

ProgamingShop.sk - profi obchod pre profi hráčov

Neviete si bez počítačových hier či Xboxu predstaviť voľný večer? Alebo máte doma hry, ktoré už...
14.9.2018 Zobraziť článok

Top 6 najkrajších tašiek na notebook z eBay!

Notebook vôbec nie je lacná záležitosť, a preto je dôležité čím skôr si naň kúpiť praktický obal...
14.9.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1254 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.