AliExpress návod: 4. diel - Ako sa vyhnúť podvodníkom pri nákupe

Návod na AliExpress.com 21. 6. 2017

Internetový obchod AliExpress si obľúbilo miliony uživateľov po celom svete – a to nie len kvôli doprave zdarma a jednoduchému spôsobu platby, ale predovšetkým vďaka obrovskému množstvu výrobkov. Nájdete tu skrátka všetko, na čo si zmyslíte – či už sú to mobily, topánky, oblečenie, elektronika, alebo šperky. A navyše, nakupovanie na ňom je jednoduché a zvládne ho každý!

Prvý nákup na AliExpresse máme vďaka minulému dielu úspešne zvládnutý a už len čakáme, kým nám nové krásne šaty alebo telefón Xiaomi budú robiť radosť. Dnes sa naučíme, ako na AliExpresse nakupovať ešte o niečo bezpečnejšie. Samotný AliExpress si pochopiteľne dáva záležať na svojej dobrej povesti a pomáha riešiť všetky problémy, s ktorými sa jeho zákazníci stretávajú. Iste však neuškodí snažiť sa im predcházať.

Vždy sledujte hodnotenie

Iste ste si už všimli, že keď sa pozriete na konkrétny tovar, hore nad obrázkom sa ligocú nejaké diamanty (či korunka a podobne) a percentuálne hodnotenie – to je presne to, čo by ste vždy mali skontrolovať predtým, než si nakúpite. Presne to vám totiž určuje spoľahlivosť konkrétneho výrobcu.

V zásade platí pravidlo, že čím drahší tovar nakupujete, tým vyššie percentuálne hodnotenie by ste mali vyžadovať. Nad 90 % sa jedná o dobrého predajcu, nad 95 % už o skutočne spoľahlivého obchodníka. Priznajme si, že 100 % dosiahne málokto, keďže nie vždy je chyba na strane obchodníka – nespokojní zákazníci mohli doplatiť aj na to, že si tovar nesprávne a neuvážene vybrali.

AliExpress - spolehlivost

Bližšie preskúmajte hodnotenie

Hodnotenie si môžete aj rozkliknúť a pozrieť sa na komentáre jednotlivých kupujúcich – možno zistíte, že aj keď ma výrobok resp. predajca nižšie percentuálne hodnotenie, problémy, s ktorými sa kupujúci stretli sa vás netýkajú a nákup je tak pre vás bezpečný. Pozor ale, ak používate AliExpress v slovenčine, jednotlivé spätné väzby kupujúcich sa vám do slovenčiny neprekladajú. Môžete však použiť akýkoľvek prekladač, ktorý vám poslúži rovnako dobre.

Dozviete sa aj ako dlho už predajca na AliExpress funguje.

AliExpress - spolehlivost 2

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Ako už sme zmienili, AliExpress je bezpečný, ale treba byť obozretí. Všetci vieme, že podvodníci sú všade. Čím väčší pozor si pomocou tejto jednoduchej stratégie dáte, tým nižšia je možnosť, že jednému z nich naletíte.

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Doplnky do vlasov osviežia každý účes

Patríte medzi ženy, ktoré s vlasmi rady experimentujú a strih a farbu vlasov meníte podľa nálady...
20.5.2018 Zobraziť článok

7 tipov ako ušetriť na letnej dovolenke

Chystáte sa na letnú dovolenku a máte obavy, že za dovolenku miniete všetky peniaze? Nebojte sa!...
19.5.2018 Zobraziť článok

TOP 5 potravín, ktoré vám pomôžu schudnúť

Nahliadnite do kuchyne! Nájdete tam totiž svojich spojencov, ktorí udržia váš apetít na uzde. Ak...
18.5.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1165 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.