Dajte sa do formy - cviky na pevný zadok

Krása a zdravie 4. 5. 2018

Leto je blízko, ale vaše pozadie na tom ešte nie je tak, aby ste sa ním mohli chváliť? Poradíme vám, aké cviky sú na spevnenie a vytvarovanie zadku najlepšie. Cvičte poctivo a cviky na pevný zadok vás zmenia už za 30 dní.

Na pevnom zadku môžete popracovať aj doma. Stačí cvičenie s váhou vášho tela. Ak chcete, aby bolo cvičenie intenzívnejšie, použite jednoručky. Cvičenie zamerané na zadok nespevňuje len spomenutú partiu vášho tela. Odzrkadlí sa aj na spevnených stehnách.

4 zázračné cviky na pevný zadok a stehná

1. Drepy

Cviky na zadok sú rôzne, ale bez drepov to nepôjde. Stretli ste sa s drepovou výzvou? Ide o rozpis drepov na 30 dní. Od 50 drepov, ktoré urobíte v prvý deň sa dopracujete až na 245 drepov v deň posledný. Pri pravidelnom cvičení sa k peknému zadku dopracujete už za 30 dní. Skúste to!

Aby bolo cvičenie naozaj účinné, dajte si záležať na správnom postoji a držaní tela a nezabudnite dýchať. Smerom dole výdych, pri návrate k východiskovej pozícii nádych. Trúfate si na drepy so záťažou? Zoberte si jednoručky a drepy budú ešte náročnejšie. A čo tak drepy na jednej nohe? Ešte stále si myslíte, že drepy sú nudné?

Zdroj: youtube.com/Michal Pataky

Drepy vám na spevnenie zadku odporučí každý tréner. Doplňte ich o ďalšie cviky a pohľady opačného pohlavia pritiahnu aj pekné nohy. Vyskúšajte cviky, ktoré sú pre pekný zadok a vypracované nohy najlepšie.

2. Výpady

Medzi najúčinnejšie cviky na stehná patria výpady. Dajte si 8 až 10 opakovaní na každú nohu v troch sériách. Cítite, ako sa napína stehenný a sedací sval? Cvičíte správne. Pri drepoch si telo rýchlo zvykne na rovnaký pohyb. Výpady cvičenie príjemne oživia a váš zadoček bude ešte pevnejší.

Zdroj: youtube.com/Michal Pataky

3. Dvíhanie panvy

Tento na pohľad jednoduchý cvik vám dá poriadne zabrať. Dvíhanie panvy natiahne stehenný a sedací sval zase iným smerom. Stehná a zadok musia spolupracovať. Inak sa k dokonalým krivkám nedopracujete. Cviky na pevný zadok nie sú len o posilnení a spevnení zadku.

Zdroj: youtube.com/Michal Pataky

4. Cviky na stehná

Ako by to vyzeralo, keby ste mali krásny pevný zadok a ochabnuté vnútorné stehná? Viete si to vôbec predstaviť? Zdvihy nôh a nožnice patria medzi najjednoduchšie cviky na vnútorné stehná a na cvičenie doma sú ako stvorené. Dajte si tri série po 30 opakovaní a ochabnuté stehná budú minulosťou.

Pravidelnosť vedia k výsledkom

Cvičte aspoň 2 – 3 krát do týždňa. Na cvičenie sa sústreďte a cviky vykonávajte naozaj poctivo. Neflákajte sa. Oklamete len seba a svoje telo. Zaraďte do svojho tréningového plánu aj kardio v podobe behu alebo cyklistiky. Vyskúšajte smoothie na chudnutie a k výsledku sa dopracujete rýchlejšie.

★Tajomstvo, ako nakupovať športovú výbavu lacnejšie.

Vedeli ste, že Tipli vám poskytuje tie najaktuálnejšie zľavy a kupóny? Využite Tipli cashback a nakupujte za tie najvýhodnejšie ceny.

Kúpiť športovú výbavu výhodnejšie

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Mladomanželská pôžička sa vracia! Kto na…

Od 1. júla 2019 si budú môcť mladé rodiny opäť požiadať o mladomanželskú pôžičku. Pôžičky s...
19.2.2019 Zobraziť článok

Billa karta: ako získať 25% zľavu aké sú…

Aj vy radi nakupujete pravidelne vo svojom obľúbenom obchode Billa a sledujete vždy novinky a...
15.2.2019 Zobraziť článok

TOP 9 svetrov na chladné dni do 20 € z…

Jeseň, zima, ale aj začiatok jari je ideálny čas, kedy je potreba svoj šatník doplniť o pár...
14.2.2019 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1475 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
alebo