Lacné nákupy z Číny. Ako ušetriť ešte viac?

Nákupy z Číny - produkty z AliExpress 10. 2. 2017

Milujete lacné nákupy, široký výber a dopravu zdarma na väčšinu tovaru? Tak to sú pre vás nákupy z Číny to pravé orechové. Nie je žiadnym tajomstvom, že čínske internetové obchody sú Meccou lacných nákupov nech už zháňate elektroniku, oblečenie, hračky či vybavenie do domácnosti. Našťastie už dávno neplatí, že lacno znamená nekvalitne, a preto si nákupy z Číny môžeme užívať koľko chceme.

Prečo sú nákupy z Číny populárne po celom svete?

Nakupovanie cez internet je stále obľúbenejšie. V internetových e-shopoch môžeme kúpiť prakticky čokoľvek. Nákupy na internete sú jednoduché, praktické a šetria množstvo času. Bodka. Aj keď sú slovenské e-shopy kvalitné, stále viac zákazníkov kupuje tovar zo zahraničia. A prečo nie. V dnešnej dobe nie je nutné obmedzovať sa pri výbere produktov iba na slovenský trh. Užívajme si výrobky z celého sveta. Najčastejšie sa stretávame s nákupmi z Číny na preverených e-shopoch ako je AliExpress alebo Gearbest.

Hlavné dôvody prečo vyskúšať nákupy z Činy

Ak ešte stále váhate, či sú nákupy v čínskych e-shopoch pre vás to pravé, presvedčíme vás nasledujúcimi tromi dôvodmi.

Nízka cena

Jedným z hlavných dôvodov je neskutočne nízka cena tovaru. Asi vás napadne, že to bude nejaký podvod. Tá cena je nejaká divná. Je to príliš lacné. Kde je háčik? Žiadny nie je! Ponúkaný tovar nie je zaťažený vysokými daňami a naviac platy robotníkov sú v Číne naozaj nízke. Preto výrobcovia môžu ísť s cenami produktov poriadne nízko. V praxi potom dochádza k tomu, že známe slovenské obchody odoberajú tovar z rovnakého zdroja, ale konečnú cenu musia ešte navýšiť o náklady na dovoz, CLO, DPH, záruku (zo zákona 24 mesiacov) prípadne náklady na reklamu.

Široká ponuka

Ponuka tovaru v čínskych e-shopoch je neobmedzená. A to si nerobíme srandu. Čínsky trh ide s výrobou tovaru ďalej než ktorýkoľvek iný. Bežné sú rôzne inovácie produktov, ale tiež výrobky úplne nové, ktoré v Číne vznikajú každý den.

Doprava zdarma

Doprava zdarma sa vzťahuje na väčšinu produktov. Ako je možné nechať si poslať balíček z Číny a nezaplatiť ani korunu? Jednotlivé objednávky sa posielajú hromadne, takže na nich predajci uplatnia hromadné zľavy, vďaka ktorým je možné uplatniť poštovné zdarma. Určitou nevýhodou sú dlhšie dodacie lehoty, spravidla 3-4 týždne.

Ušetrite viac na nákupoch v Číně

Nakupovanie v Číne sa vyplatí, o tom nemusíme pochybovať. S prílivom cashback portálov, ktoré sľubujú vrátenie peňazí z nákupu, dostávajú čínske e-shopy nový (ešte lacnejší) rozmer. Nakúpte s nami teda cez cashback portál Tipli a získate z nákupu peniaze späť.

Ako to funguje v praxi? Ak si u nás na Tipli pre svoj nákup vyberiete napríklad obľúbený obchod AliExpress, aktuálne získate 8 % z celkovej čiastky, ktorú za balíček zaplatíte, späť na svoj účet.

Vo svete je cashback známy všade možne, bohužiaľ na Slovensku zatiaľ tak známy nie je. Začnite šetriť peniaze s Tipli ešte dnes a staňte sa priekopníkmi vo svete cashbacku na Slovensku :-)

Pozor! Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Nákupy z Číny sú výhodné. Áno. Na nákupoch na čínskych e-shopoch ušetríte. Áno. Tovar z Číny je lacnejší a kvalitnejší. Nie.

Pravidlo, že lacný tovar z Číny je zaručene nekvalitný síce už dávno neplatí, ale tiež to 100%-tne neplatí ani naopak. Nakupujte iba u overených predajcov! Pri výbere tovaru si musíte ustrážiť: hodnotenie prodajcu a feedback (spätnú väzbu).

Hodnotenie predajcu

Ak bude hodnotenie predajcu nižšie než 90 %, rýchlo preč. Nech je produkt akokoľvek krásny a akokoľvek ho potrebujete, skúste ho radšej nájsť u iného predajcu.

Feedback (spätná väzba)

Spätná väzba je super záležitosť. Zákazníci, ktorí si tovar od predajcu objednali, svoje balíčky nafotia zo všetkých strán a uhlov, takže hneď vidíte, ako produkt skutočne vyzerá bez reklamných snáh predajcu. Skrátka nekupujte mačku vo vreci a sledujte záložku feedback.

V ďalších dieloch sa pozrieme na nákupy z Číny z iného uhlu pohľadu. Preveríme známe čínske e-shopy - AliExpress a GearBest.

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

10 najlepších darčekov pre deti každého…

Blížia sa Vianoce a preto nesmiete zabudnúť na darčeky. Najmä nie na tie pre detičky. Neviete si...
7.12.2018 Zobraziť článok

New Yorker - móda pre mladých

Módna značka New Yorker je obľúbená najmä medzi mladými. Špecializuje sa na ľudí vo veku 12 až 39...
7.12.2018 Zobraziť článok

Kde sa nachádza a čo kúpite v Primark…

Primark je jedným z najúspešnejších odevných reťazcov. Obľubujú ho ľudia, ktorí majú radi...
6.12.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1350 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
alebo