Novoročné predsavzatia: 5 tipov ako ich skutočne dodržať

Tipy a triky 3. 1. 2018

Novoročné predsavzatie si každoročne dáva množstvo ľudí. Len málo z nich ale svoje predsavzatie skutočne dodrží. Chcete sa zaradiť medzi tých úspešných? Prečítajte si naše tipy, s ktorými to určite zvládnete.

Úplná väčšina novoročných predsavzatí končí neúspešne. Konkrétne je to približne 90 % predsavzatí, ktoré niekedy koncom januára odložíme s tým, že to skúsime zase o rok. Len si spomeňte na tie v janurári preplnené fitness centrá, ktoré už vo februári zívajú prázdnotou.

Novoroční předsevzetí

Dodržať predsavzatie pritom nie je nič ťažké. Stačí iba vedieť, ako na to. Ešte než nad nimi definitívne mávnete rukou, skúste si prečítať naše tipy, vďaka ktorým sa môžu vaše predsavzatia konečne premeniť v tie úspešne dodržané.

5 tipov, ako zvládnuť novoročné predsavzatia

1. Správny výber predsavzatia do nového roku

Základom je vyberanie reálnych predsavzatí. Predsavzatia totiž často troskotajú na tom, že sú príliš náročné, aby ste sa o ich dodržanie vôbec pokúšali. Myslite tiež na to, že bohato stačí jedno predsavzatie, a nesnažte sa za každú cenu meniť desať vecí naraz.

2. Motivácia

Kľúčom k úspechu je správna motivácia. Bez nej to skrátka nepôjde. Nikdy neprestanete fajčiť, ak to sami skutočne nechcete. Nikdy nezačnete chudnúť, ak je to len kvôli vášmu okoliu a nie vlastnému presvedčeniu. Musíte to všetko robiť najmä pre seba. A tiež musíte veriť, že to naozaj dokážete.

3. Stanovenie cieľu predsavzatia

Ak máte motiváciu, musíte si určiť ešte konkrétny cieľ. Povedzte si, do akého termínu chcete niečo dosiahnuť. Namiesto "počas roka budem cvičiť a schudnem", skúste "trikrát týždenne budem chodiť do fitness centra a do júna schudnem 10 kíl". Uvidíte, že to pôjde lepšie.

Novoroční předsevzetí

4. Definovanie spôsobu

Dôležité je taktiež stanoviť si spôsob, akým požadovaný cieľ dosiahnete. Z veľkej časti to súvisí s predchádzajúcim bodom, kde sme stanovili pravidelné návštevy fitness centra. Ak sa budeme držať chudnutia, jedným zo stanovených spôsobov by mohla byť aj úprava stravovania.

5. Tresty a odmeny

Nezabudnite si vymyslieť aj odmeny a tresty. Vymyslite si niečo skutočne lákavé, čím sa odmeníte, ak sa vám podarí dosiahnuť cieľ. Čo napríklad skvelá letná dovolenka? Vážne to funguje. Rovnako dobre ale fungujú aj tresty za porušenie.

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Turistika vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry, malebné hory a krásna príroda. Neobmedzená možnosť turistiky a spoznávania aj tých...
15.8.2019Zobraziť článok

Najvtipnejšie darčeky na AliExpresse?

Každý už pravdepodobne počul o čínskom fenoméne menom AliExpress. Na tomto internetovom trhovisku...
14.8.2019Zobraziť článok

Vyberte si s Bonprix plavky na mieru!

Či už trávite leto pri mori, bazéne alebo sa radi opaľujete na záhrade, plavky sú neoddeliteľnou...
13.8.2019Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1761 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
alebo