Späť do školy – čo je treba nakúpiť?

Nákupy z Číny Akčné ponuky a výpredaje Deti Rodičia a deti Nakupovanie 19. 8. 2019

September sa nezastaviteľne blíži a s ním aj nový školský rok. V tomto období sa mieša viacero emócií od nadšenia po smútok v očiach detí, ktorým sa končia prázdniny a začína škola. Nástup alebo návrat do školy vyžaduje aj nákup školských pomôcok, ktoré môžu slušne prevetrať peňaženku. Poradíme vám, ako pri ich nákupe ušetriť desiatky eur.

Okrem toho, že školské potreby slúžia žiakom pri vyučovaní, pre detí znamenajú niečo navyše. Pri nákupe preto nezabudnite zohľadniť záujmy či obľúbených hrdinov svojich detí. Zaručene sa tomu potešia.Aby sme vám, rodičom, uľahčili prípravu detí do školy, máme pre vás na záver článku prekvapenie s názvom Back to school! Čaká vás prehľad školských potrieb s cashbackom a interaktivný checklist, kde si môžete odškrtnúť, čo vám ešte chýba a stiahnuť si ho ako PDF.

Back to school

Školské potreby pre prváka

Najnatešenejší na školský rok bývajú práve tí, ktorí do školy nastupujú po prvý krát. Tu je potrebné výberu školskej výbavy venovať najviac pozornosti. Okrem školských potrieb, treba myslieť aj na školákové zdravie. Čo teda kúpiť a na čo si dať pozor?

Školské tašky pre prváka

Zabudnite na školské batohy a siahnite po pevnej aktovke, ktorá krásne drží tvar a uľahčuje prváčikovi manipuláciu, ako s taškou, tak s jej obsahom. Deti sú pri nástupe do školy naozaj malé a s batohom by sa zbytočne namáhali. Správna aktovka má spĺňať tieto parametre:

 • nízka hmotnosť
 • vyztúžený chrbát
 • široké popruhy
 • pevný tvar
 • dostatok vreciek
 • reflexné prvky
Školní set

Anatomická školská taška Hello Kitty »

Cena
Cena s Tipli
Cena48,00 €
Cena s Tipli47,01 €
Ďalšie školské aktovky » pastelky

Povinná výbava pre prvákov

 • Peračník - lepší ako púzdro, je lepšie organizovaný a viac sa do neho vmestí.
 • Kvalitné pero - o tom je dobré poradiť sa s pani učiteľkou, pretože väčšinou určuje škola, akým perom sa budú deti učiť písať.
 • Ostatné písacie potreby - pastelky, obyčajné ceruzky rôznych tvrdostí, guma, strúhadlo, nožnice s guľatým hrotom, pravítko.
 • Obaly na zošity a učebnice - ochrana pred poškodením a ušpinením.
 • Dosky na zošity - pre lepšie usporiadanie a lepšiu ochranu zošitov.
 • Potreby na výtvarnú výchovu - vrecúško alebo kufrík, v ktorom sú vodové farby, štetce, voskovky, pohár na vodu, lepidlo, zástera. Konkrétny zoznam určuje škola.
 • Prezúvky a obal na prezúvky.
 • Oblečenie, cvičky a vrecúško na telesnú výchovu.

TIP: Nepodceňujte dobré mimoškolské aktivity a vyberte ten správny krúžok pre svojho školáčika. Vyskúšajte šport, tanec alebo hru na hudobný nástroj. Nikdy neviete, aký talent doma máte. Ak vychovávate malého umelca, nesmú u vás chýbať originálne kreatívne potreby!

Ušetrite na výbave pre vašeho prváčika aj desitaky eur!

Pred tým, ako na školách začne vyúka, sa obchody idú pretrhnúť v tom, aby ponúkli pre školákov to najlepšie. Sledujte aktuálne letáky online, aby ste vedeli, kde ušetríte najviac. Pokiaľ na niečo zabudnete, v septembri budete môcť využiť veľké výpredajové zľavy.

Letáky so školskými potrebami »TIP: Nezabudnite na hygienické vrecko, ktoré vedie malých školákov k čistote a pestovaniu zdravia. Okrem mydla a uteráku, by v ňom nemali chýbať vreckovky, prípadne dezinfekcia.


Školské potreby pre zabehnutých školákov

Výbava pre prváka je väčšinou tým najväčším zásahom do peňaženky. Obykle vyjde na takých 100 €. U starších detí to nie je také hrozné, pretože v podstate len dokupujete nové zošity, prípadne písacie potreby. Čas od času treba zadovážiť, napríklad, nový batoh do školy alebo peračník. Tieto potreby však nie je nutné dokupovať každý rok.

Knihy a učebnice pre školákov

Akonáhle sa deti naučia poriadne čítať, nastáva čas, aby si túto schopnosť poriadne precvičovali. Čítanie je v dnešnej dobe nevyhnutné, navyše knihy zlepšujú predstavivosť a zábavnou formou obohacujú slovnú zásobu. Knihy a učebnice je možné zaobstarať tromi spôsobmi:

 • Požičanie od známeho či rodiny - najlacnejšia možnosť.
 • Knižnica - stačí zaplatiť členský poplatok.
 • Nákup kníh - ku knihám a učebniciam sa môžete kedykoľvek vrátiť, budú iba vaše.
knihy

Nakupujte knihy výhodne až s 2,5% cashbackom!

Či už sa rozhodnete kupovať knihy alebo vzdelávaciu literatúru pre seba alebo svoje deti, využite cashback! Stačí, keď sa do svojho obľúbeného kníhkupectva prekliknete prostredníctvom Tipli a nakúpite, ako ste zvyknutí. V ktorých obchodoch je možné nakúpiť s cashbackom?

 • Panta Rhei - najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku, kde nakúpite s cashbackom 2 %.
 • Bux - nákupom kníh ušetríte 1 %.
 • Market24 - 2,5 % späť na váš účet.
Ďalšie kníhkupectvá »TIP: Pri starších deťoch je potrebné myslieť aj na vreckové. Zmyslom nie je dať deťom peniaze len tak. Vďaka nastavenému vreckovému sa deti naučia chápať význam peňazí a ako s nimi hospodáriť.

Školské potreby s cashbackom - ušetrite desiatky eur!

Už sme vám poradili, ako je veľmi výhodné sledovať aktuálne zľavy jednotlivých obchodov. Máme pre vás ešte jeden funkčný tip! Tým je práve Tipli cashback. Ako to funguje? Vy nakúpite a my vám pripíšeme peniaze späť na účet. Ktoré obchody by sa vám mohli hodiť pri nákupe školských potrieb a koľko ušetríte?

 • Hej.sk - školské potreby a knihy až o 4 % lacnejšie.
 • AliExpress - nielen školské ruksaky a potreby až s 10% cashbackem.
 • Datart - kalkulačky a ďalšie kancelárske potreby a k tomu až 1,7% cashback.
Ďalšie obchody »

To najlepšie nakoniec - interaktívny nákupný zoznam

Ako perličku na záver sme si pre vás pripravili jedinečný prehľad vybavenia do školy Back to school. Nájdete tam parádne kúsky, ktoré si vaši malí školáci naozaj zamilujú, ale aj námety na nákupy v papiernictve a naozaj výhodné objednávanie tovaru z AliExpress

Na Ali totiž nakúpite všetky potreby vrátane školských batohov, a to všetko môžete vyberať s obľúbenými detskými motívmi. Ako malý darček sme si pre vás pripravili interaktívny checklist, ktorý vám uľahčí prípravu školáka na prvý školský deň. Nechajte sa inšpirovať!

aliexpres


Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Zariaďte si spálňu s Möbelix

Zariaďte si spálňu s Möbelix

Človek prespí približne 1/3 svojho života. Spálňa a najmä posteľ sú preto veľmi dôležitým prvkom,...
22.10.2021Zobraziť článok
AliExpress nakupovanie bez cla

AliExpress nakupovanie bez cla

Médiami často skloňovaný zákon, ktorý schválila Európska komisia a týka sa aj platby cla pri...
21.10.2021Zobraziť článok
Nákupy online - poznajte svoje práva a povinnosti

Nákupy online - poznajte svoje práva a povinnosti

Radi nakupujte cez internet? Online nákupy sa často spájajú s rôznymi výhodami oproti kamenným...
16.10.2021Zobraziť článok

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

+ naviac 10 € za registráciu

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.