Zahrajte sa s deťmi! Hry a hlavolamy

Deti Mamičky a deti Nakupovanie 2. 7. 2018

Hry, hlavolamy a spoločenské hry sú vynikajúcou pomôckou pre posilnenie nášho mozgu, presnejšie jej pravej hemisféry. Pamäťový tréning udržuje mozog aktívny a zdravý v každom veku. S deťmi je preto veľmi dôležité, aby už v čo najskoršom veku začali hrať kreatívne a náučné hry.

Nielen deti však potrebujú k svojmu životu hry, ale aj dospelí. Každému dospelému človeku dobre padne, ak sa na chvíľu stane malým dieťaťom a zabudne na svoje problémy. Malé deti je možné už od ranného detstva podnietiť k interakcii a k rýchlejšiemu spoznávaniu sveta. Výborné sú na to interaktívne hry. Od štyroch rokov je s deťmi možné hrať karty, šach, pexeso a logické hry. Tie aktivizujú krátkodobú pamäť.

Všetky vedomostné spoločenské hry a hlavolamy podporujú schopnosť učiť sa, zapamätať si a dobre sa koncentrovať. Kreatívne lego hry zas rozvíjajú detskú kreativitu, priestorové myslenie a jemnú motoriku. Keďže hier pre deti a dospelých je na trhu neúrekom, rozhodli sme sa, že vám ponúkneme tie najzaujímavejšie hry pre deti, pri ktorých sa zabavíte aj vy, milí rodičia.

Náučné a kartové hry

Pozrite sa s nami na najzábavnejšie detské hlavolamy. Prinášame výber štyroch, ktoré vaše deti zaručene dostanú.

Vesmírna odysea

Vesmírna odysea

Hra Vesmírna odysea je určená od 8 rokov a kúpite ju v online obchode Hrackarik.sk.

Vesmírna odysea je náučná hra pre deti od 8 rokov. Deti musia postaviť dráhy staveniska tak, aby guľôčka voľným pádov skončila v spodnej časti stavby. Na horné poschodie ju dopraví výťah. Táto hra rozvíja predstavivosť detí a podnecuje v nich staviteľského ducha. Hra obsahuje aj návod s farebnými ilustráciami.

Kúpiť na Hrackarik.sk

Albi v kocke!

Albi v kocke

Albi v kocke je hra pre deti a dospelých od 8 rokov. Nájdete ju v online obchode Mall.sk.

Albi v kocke je stolová hra prezývaná aj rozum v kocke. Krabica sa dá šikovne rozbaliť a vznikne z nej pevný herný plán. Hra obsahuje 160 kariet s obrázkami z rôznych kategórii: zábava, ľudia a miesta, športy, zaujímavosti, umenie a literatúra, jedlo a pitie, príroda a história. Hra brainbox je určená pre 1 až 4 hráčov vo veku od 8 rokov. Každý hráč hádže kockou a po ceste postupne zbiera karty. Víťazí ten hráč, ktorý ako prvý získa jednu kartu z každej kategórie a vráti sa do hracieho poľa.

Pokusy so svetlom

Pokusy so svetlom

Hra Pokusy so svetlom je vhodná od 8 rokov. Kúpiť ju môžete z Hrackarik.sk.

Pokusy so svetlom je úžasná hra pre chlapcov a dievčatá od 8 rokov a viac. Naučia sa vytvárať tieňové postavy, hviezdnu oblohu, miešať farby a vyrábať fosfor. Hra obsahuje všetko potrebné k vykonávaniu dvanástich experimentov, ktoré svietia v tme. V náučnej hre nájdete oddelenie na batérie, tubu, špachtľu, loptičky a fosforeskujúce predmety.

Kúpiť na Hrackarik.sk

Bonaparte Grabolo

Bonaparte Grabolo

Bonaparte Grabolo je hra od 4 rokov. Nájdete ju v predaji v eshope TPD.

Bonaparte Grabolo je zábavná kartová hra, ktorá cibrí postreh hráčov už od štyroch rokov. Túto hru si môžete s deťmi zobrať so sebou kdekoľvek na výlet, do prírody alebo k vode, keďže karty sú vyrobené z plastu a sú vodoodolné. Cieľom hry je, aby každý z hráčov zareagoval čo najrýchlejšie a správne. Hodené kocky určia kombináciu farby a čísla. Hráč, ktorý sa po správnej karte na stole vrhne pre ňu ako prvý, ju získa.

Obchody, v ktorých kúpite hry a hlavolamy výhodnejšie

  • Hračkárik.sk - Detský svet hračiek ponúka širokú ponuku hračiek pre malých nezbedníkov, ale aj vnímavé a náučné hry.
  • TPD - Okrem elektroniky ponúka obchod TPD hračky a spoločenské hry nielen pre deti, ale aj dospelých.
  • MALL.SK - Je jeden z najväčších internetových predajcov na Slovensku a nájdete tu všetko od elektroniky, PC, až po hry.
  • Kinguin - Predstavujeme platformu, ktorá porovná ceny videohier. Herné kľúče si kúpite s cashbackom až 2,5 %.
Pozrieť ďalšie obchody

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

AliExpress Day 2020: Najväčší nákupný festival je späť

Nakupovanie môže byť pre niekoho vášňou a pre niekoho iného môže byť nutným zlom. Každý však pri...
30.6.2020Zobraziť článok

Kde hľadať lacné letenky?

Nazrite do tajov cestovania za pár drobných! Nemusíte minúť majland, aby ste sa dostali aj do...
1.6.2020Zobraziť článok

10 TOP darčekov na Baby shower

Baby shower je anglický pojem označujúci oslavu očakávaného narodenia dieťaťa, ktorá sa koná pár...
21.5.2020Zobraziť článok
- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.