5 tipov, ako nakupovať na eBay

Nakupovanie 15. 1. 2018

eBay je trend, ktorý kedysi spôsobil revolúciu v nakupovaní. V čom spočívajú jeho najväčšie výhody? Pozrite si pár tipov ako na eBay nakupovať najvýhodnejšie.

Máte už za sebou prvý nákup? V našom minulom článku sme vám v skratke povedali, ako nakupovať na eBay a dnes budeme v radách pokračovať. Podelili sme sa s vami totiž o to najdôležitejšie, ale zďaleka nie všetko. Prinášame vám 5 tipov, ako úplne ovládnuť nakupovanie na eBay!

1. Hľadajte na eBay cenu dopravy

Tak ako na iných zahraničných portáloch aj tu nájdete množstvo produktov s tzv. Free International Shipping (s mezdinárodnou dopravou zadarmo). Túto možnosť si môžete zaškrtnúť vo filtroch po ľavej strane.

Nenechajte sa však napáliť – množstvo obchodníkov práve o cenu dopravy navyšuje cenu tovaru. Produkt s dopravou zadarmo tak môže stáť rovnako, čo podobný výrobok s pripočítanou cenou dopravy. Nebojte sa tak porovnávať ponuky toho, čo sa vám páči, aj keď sa na prvý pohľad cena výrazne liši. eBay poštovné vás väčšinou vyjde na cca 10 € (záleží ale na konkrétnom obchode, môže byť aj nižšia).

kde hľadať cenu dopravy na ebay.com

Neverte vždy nápisu doprava zadarmo. O cenu dopravy na eBay môže byť navýšená celková cena výrobku.

2. Problémy s tovarom na eBay

Ak vám produkt nedorazí alebo vám príde poškodený, je čas využiť ochranu od eBay. Spor môžete otvoriť do 30 dní od prevzatia tovaru (prípadne termínu, v ktorom mal tovar doraziť a nedorazil). Do tejto lehoty musíte vyzvať eBay, aby do sporu vstúpil, inak sa automaticky uzavrie. Túto možnosť nájdete pri konkrétnom tovare vo svojom profile.

Ak ste platili cez PayPal, máte na otvorenie sporu cez neho 180 dní od zaplatenia – túto možnosť takisto nájdete vo svojom profile.

Ale pozor! Je proti pravidlám eBay otvárať tieto dva typy sporov súčasne. Preto radšej najprv využite eBay reklamáciu a až potom reklamáciu prostredníctvom PayPal (má totiž dlhšiu dobu expirácie).

U konkrétneho tovaru vždy hľadajte poznámku Guarantee: eBay money back gurantee – tým sa vám eBay zaručuje pri konkrétnom produkte, že vám v prípade problémov vráti peniaze (túto záruku nenájdete pri každom produkte).

návod ako otvoriť spor na eBay.com

Máte problém s nedoručením zásielky na eBay? Nenechajte to obchodníkovi prejsť len tak a otvorte spor!

3. Kedy vám tovar z eBay dorazí?

Už pred nákupom zistíte, kedy by vám mal doraziť balíček – podľa toho, odkiaľ k vám produkt putuje, uvidíte rôzne dlhú lehotu doručenia pod poznámkou Delivery (Doručenie). Podobne ako na AliExpress, aj na eBay sledovanie zásielky funguje výborne! Akonáhle si balíček objednáte a obchodník vám ho pošle, môžete sledovať pri tovare vo svojom profile, kde sa balíček práve nachádza pomocou sledovacieho čísla.

návod ako zistiť kedy dorazí tovar z ebay

Sledovanie zásielky z eBay funguje rovnako dobre ako na AliExpress.

4. Ako skrátit dobu doručenia na eBay?

eBay funguje celosvetovo – to znamená, že tovar vám nemusí chodiť až z druhého konca sveta, ale pokojne z Nemecka alebo Veľkej Británie. V takom prípade sa môžete na svoju objednávku tešiť už do týždňa! Možnosť nakupovať výlučne z Európy si vyfiltrujte vo výberu po ľavej strane.

ebay nemecko

Pri využití napríklad eBay Nemecko vám bude zásielka doručená do niekoľkých dní.

5. Vrhnite sa na eBay aukcie!

Ešte ste neobjavili kúzlo aukcií? Najvyšší čas, v nich totiž spočíva najväčšia výhoda eBay! Nie len, že si nakupovanie okoreníte trochou napätia, ale ešte máte šancu získať fantastické kúsky za absurdne nízke ceny – aukcie väčšinou trvajú iba pár dní a pokiaľ máte šťastie a veľa ľudí si daný produkt nevšimne, je váš bez veľkej námahy a za nízku cenu.

ebay aukcie

Nakupovaním prostredníctvom eBay aukcií môžete získať skvelé výrobky za extrémne nízke ceny.

Tajomstvo, ako ušetriť ešte viac

Chcete nakupovať na eBay (a v ďalších viac než 220 obchodoch) ešte výhodnejšie? Pri využívaní cashback portálu Tipli získate z každého nákupu isté percento zaplatenej čiastky späť. Len tak, za nič! Pustite sa do výhodného nakupovania a našetrite si s Tipli poriadny balík!

Začať šetriť s Tipli

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

Kódy bánk v SR: Prehľadný zoznam všetkých…

Platíte často cez internet banking a máte problém s tým, čo je to IBAN, SWIFT alebo BIC kód?...
15.11.2018 Zobraziť článok

Blancheporte – francúzska móda na dosah…

Milujete francúzsky look a kvalitné kúsky vo vašom šatníku? Online obchod Blancheporte ponúka...
15.11.2018 Zobraziť článok

Aktuálne akciové letáky #46. týždeň:…

Vyhnite sa záplave papierových letákov na jedno použitie a vďaka našej letákovej hliadke...
14.11.2018 Zobraziť článok

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1283 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

alebo