7 tipov ako ušetriť na letnej dovolenke

Dovolenka a cestovanie Tipy a triky 19. 5. 2018

Chystáte sa na letnú dovolenku a máte obavy, že za dovolenku miniete všetky peniaze? Nebojte sa! Máme pre vás tajné tipy, ako ušetriť na vašej letnej dovolenke. Čim menej je starostí s dovolenkou, tým lepšie.

Ak plánujete letnú dovolenku, tak sa nechajte inšpirovať našimi tipmi na lacnú dovolenku. K nájdeniu ideálnej dovolenky vám skvele poslúži vyhľadávač Invia.sk. S nami nájdete tú pravú dovolenku, za ktorú neminiete všetky peniaze. Prinášame vám 7 tipov ako ušetriť.

1. Dovolenka mimo hlavnej sezóny

Oplatí sa cestovať na jar, alebo jeseň, kedy dovolenkové destinácie nie sú preplnené. Sami si môžete porovnať ponuky rôznych cestovných kancelárií a zároveň sa pritom pozrieť na hodnotenie zákazníkov. Lepšie ceny sú mimo sezónu. Vyhľadávače leteniek Azair.eu alebo Kiwi.com vám pomôžu pri hľadaní lacnej letenky.

2. First a Last minute pobyty

Vďaka First minute ponukám môžete ušetriť aj 20 % z ceny zájazdu. Čim skôr si zájazd objednáte, tým viac na ňom ušetríte. Oplatí sa aj hlavne kvôli deťom tie majú First minute zadarmo. Zájazdy sa objednávajú aj s niekoľko mesačným predstihom, ale výhoda je v tom, že výber je lepší ako pri Last minute ponukách. U Invia last minute dovolenkách môžete ušetriť aj 30 % z ceny. Sleduje a porovnávajte ponuky napr. na Invia.sk aj niekoľkokrát denne.

Dovolenka s Inviou

Využite lacné ubytovanie na cestách. Bývajte zadarmo a vyskúšajte Couchsurfing alebo Airbnb.

3. Ubytuje sa v súkromí

Naplánujte si dovolenku s rodinou alebo priateľmi, spoločné ubytovanie pre všetkých v jednej väčšej vilke, bungalove, či apartmáne sa viac oplatí než drahý hotel. Booking.com vám pomôže nájsť ideálne ubytovanie za najnižšiu cenu. Ak cestujete sami a hľadáte ubytovanie na pár nocí zdarmo a vyspíte sa aj na gauči, tak skúste Couchsurfing. Ďalšiou možnosťou je lacné ubytovanie Airbnb.

4. Hľadajte zľavy a výhodné termíny

Veľa cestovných kancelárií ponúka zľavy pre deti, dôchodcov, novomanželov ale aj výhodné termíny, kde môžete v cene 7 nocí zaplatiť len za 5 nocí a podobne. Niektoré pamiatky, štátne inštitúcie sú zadarmo. Využite vstupy do galérií a múzeí zadarmo ale treba rátať s veľkým záujmom ďalších návštevníkov.

5. Pozor na cestovné poistenie!

Treba si na to dať pozor, aby sa nestalo, že sa na dovolenku vyberiete bez cestovného poistenia. Ani neviete ako sa z dovolenky môžete vrátiť zadĺžený. Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú cestovné poistenie v rámci First minute zájazdu. Pri nepravidelnom cestovaní na dovolenku si môžete zabezpečiť krátkodobé cestovné poistenie, ktoré sa dá uzavrieť aj online.

Lacná dovolenka

Pri cestovaní buďte flexibilní a užite si lacné cestovanie.

6. Zvoľte lacné destinácie

Medzi najlacnejšie destinácie patrí Bulharsko. Najdostupnejšou krajinou, kde sa dá dostať aj autom je Chorvátsko a Taliansko. Nezabudnite si preveriť či sa v krajine používa diaľničná známka, alebo mýto. K obľúbeným slovenským destináciám patrí Terchová, Slovenský raj, Skanzeny, Spišský hrad a mnoho ďalších miest. Výhodné dovolenky na Slovensku nájdete cez ZľavoKing.sk.

7. Cestujte s Tipli výhodnejšie

Najvýhodnejšiu cenu získate, ak pri nákupe skombinujete cashback a zľavové kupóny. Zaregistrujte sa zadarmo na Tipli.sk a ušetrite v obchodoch ako Booking.com, Kiwi.com, ZľavoHit.sk a mnoho ďalších.

Ušetrite pri planovaní dovolenky s Tipli

Booking.com: online vyhľadávač najlacnejšieho ubytovania.

Kiwi.com: online vyhľadávač výhodných leteniek.

RentalCars.com: online výhodný prenájom auta kdekoľvek na svete.

Prejsť na ďalšie obchody

Odporučané články

Odporúčané obchody

Odporučané články

AliExpress nakupovanie bez cla

AliExpress nakupovanie bez cla

Médiami často skloňovaný zákon, ktorý schválila Európska komisia a týka sa aj platby cla pri...
6.10.2021Zobraziť článok
Nové zľavové kupóny v Datart, Bonami, GeekBuying.com a…

Nové zľavové kupóny v Datart, Bonami, GeekBuying.com a…

Neváhajte a poďte sa pozrieť, ako najlepšie ušetriť peniaze v novom týždni od 06.10.2021
5.10.2021Zobraziť článok
Black Friday 2021 - obrovské zľavy a peniaze späť

Black Friday 2021 - obrovské zľavy a peniaze späť

Opäť po roku tu je najväčšia nákupná horúčka! Black Friday 2021 vám prináša skvelé zľavy, akcie a...
30.9.2021Zobraziť článok

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

+ naviac 10 € za registráciu

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.