O obchode Airbnb

Ak radi cestujete na rôzne miesta na svete a nebaví vás zostávať v hoteloch, ubytujte sa cez Airbnb. Takto si totiž môžete prenajať izbu, byt, dom, alebo aj chatku. Cestovanie bude s Airbnb ešte väčšia zábava. Airbnb vás spojí s hostiteľmi po celom svete. K dispozícii sú blízke destinácie ako Airbnb Bratislava, či Airbnb Praha, ale aj vzdialenejšie ako San Francisco, Kuala Lumpur, Paríž, či Sydney. Výber je len a len na vás. V ponuke nájdete aj rôzne zaujímavé ubytovania ako hrady, domy na strome, či zámky. Fantázie sa pri Airbnb.com medze naozaj neklamú. Ak chcete bývať v panskom sídle, na vrcholku hôr, či v typickej jurte, tak ste na správnom mieste. Spoločnosť Airbnb vznikla už v roku 2008 v americkej Kalifornii. Nápad na vytvorenie už však vznikol o rok skôr, kedy sa dvojica kamarátov Brian Chesky a Joe Gebbia rozhodla vytvoriť niečo, vďaka čomu si môžu privyrobiť a zaplatiť nájom. Vytvorili platformu AirBed&Breakfast. Tá sa postupne rozširovala a dnes je najväčšou platformou na zdieľanie ubytovanie na svete. Vyskúšajte Airbnb ako hostiteľ, či ako zákazník a rozhodne nebudete ľutovať. Jedná sa o skvelú skúsenosť pre mnoho cestovateľov. Ďalšie cestovateľské možnosti šetrenia nájdete v kategórii Ubytovanie a cestovanie na Tipli.

Ako ušetriť na Airbnb.sk 

V prvom rade treba spomenúť, že webová stránka Airbnb.sk neexistuje. Ubytovanie si môžete zarezervovať cez web Airbnb.com, ktorý je strojovo preložený do slovenského jazyka. Ušetriť môžete počas špeciálnych akcií, ktoré Airbnb pravidelne organizuje. Stačí sledovať Airbnb.com, či portál Tipli, kde nájdete vždy aktuálne informácie. Ďalšou možnosťou ako ušetriť je Airbnb zľavový kód. Ten môžete zadať v košíku a stiahnuť cenu vašej rezervácie ešte nižšie. Určite odporúčame sledovať aj Airbnb sociálne siete, kde taktiež môžete občas objaviť zaujímavé možnosti šetrenia. Nezabúdajte, že už iba rezerváciou ubytovanie cez Airbnb často šetríte. Ceny sú totiž zvyčajne nižšie ako pri ubytovaní v hoteli.

Ako získať Airbnb zľavový kupón

Možností ako získať Airbnb zľavový kupón a ušetriť tak pri vašom nákupe je naozaj mnoho. Najjednoduchšie je pozrieť sa priamo na webovú stránku Airbnb.com. V prípade, že tam žiadne Airbnb zľavový kupón nenájdete, tak sa pozrite na Tipli.sk. Na Tipli pre vás zhromažďujeme tie najlepšie zľavový kódy a zľavové kupóny, a tak aktuálny Airbnb zľavový kupón rozhodne nemôže chýbať. Pozornosť venujte aj sociálnym sieťam Airbnb. Či už ide o Airbnb Facebook, Airbnb Twitter alebo Airbnb Instagram. Z času na čas môžete objaviť Airbnb zľavový kupón aj tam. 

Airbnb Bratislava, Airbnb Praha, či Airbnb Košice

Airbnb na svojej stránke ponúka možnosť vybrať si z viacerých možností ubytovania. Stačí keď si zvolíte lokalitu, kam sa chystáte, dátum a počet osôb. Airbnb vám nájde množstvo ponúk na ubytovanie a vy si môžete jednoducho rezervovať ponuku, ktorá sa vám najviac pozdáva. Vybrať si môžete z troch typov - súkromná izba, spoločná izba a celá nehnuteľnosť. Keď si vyhľadáte ubytovanie či zážitok a zaregistrujete sa, môžete si ho rezervovať dvomi spôsobmi: okamžitou rezerváciou a žiadosťou o rezerváciu. Prvý spôsob vám hneď rezervuje ubytovanie či zážitok. Ak však pri ponuke vidíte len žiadosť o rezerváciu, znamená to, že vám ju musí hostiteľ schváliť. V tom prípade je treba napísať súkromú správu a trochu sa predstaviť. V žiadnom prípade však nejde o problém. Pri každom hostiteľovi máte spomenuté aj jazyky, ktorými hovorí. Vo väčšine prípadov budete potrebovať na dorozumenie angličtinu.

Medzi najpopulárnejšie destinácie, ktoré sú v blízkosti patria najmä slovenské mestá. Airbnb Bratislava, Airbnb Košice, Airbnb Banská Štiavnica, či Airbnb Žilina sú iba niektoré z dlhého zoznamu. Zo zahraničných destinácií dominuje Airbnb Praha u našich českých susedov. Destinácie, ktoré Airbnb ponúka, však nie sú obmedzené iba na blízkosť Slovenska. Nech už cestujete kamkoľvek, je veľmi pravdepodobné, že tam nájdete ubytovanie cez Airbnb. Sieť ubytovaní sa totiž za pár rokov výrazne rozrástla. Tipom na lacné ubytovanie s Airbnb sa venujeme aj v samostatnom článku na Tipli.

Obrázok

Airbnb zážitky

Airbnb neposkytuje len možnosť ubytovať sa, ale aj rezervovať si rôzne zážitky. Vychutnajte si očarujúce prechádzky mestami, vyskúšajte si rôzne aktivity, staňte sa objektom fotografov, alebo vyjdite na strašidelné prechádzky rôznymi pamiatkami. A to zďaleka nie je všetko. Ponuka zážitkov sa líši od lokality. Na Airbnb si môžete teda zvoliť miesto a dátum - Airbnb vám nájde tie najvhodnejšie zážitky. Nové destinácie, kde Airbnb ponúka aj zážitky stále rastú. Spoľahnúť sa môžete aj na skvelé ceny a overených sprievodcov.

Airbnb online zážitky

Ak túžite po zaujímavých zážitkoch, ale nechcete, či nemôžete, odísť z domu, Airbnb to istí. Ponúka pre vás širokú škálu online zážitkov. Tie môžete absolvovať úplne jednoducho tým, že sa pripojíte k videohovoru prostredníctvom aplikácie Zoom. Absolvujte virtuálne prehliadky, meditáciu, koncerty, navarte si so zážitkami z Airbnb zaujímavé jedlo, alebo si spolu s hostiteľom naplánujte dokonalú dovolenku. A to všetko z pohodlia domova pri počítači či smartfóne. Rozvoju online zážitkov pomohla najmä pandémia koronavírusu COVID-19, ktorý znemožnil cestovanie po svete a spoznávanie nových miest, či kultúr. Stále sa však jedná o skvelú príležitosť ako spoznať známe, či menej známe miesta za zlomok ceny a za mimoriadne krátky čas.

Prečo práve Airbnb

Airbnb ponúka množstvo výhod oproti klasickej rezervácii hotelu. Jednou z nich je určite skvelá cena. Ubytovanie na Airbnb je často lacnejšie ako rezervácia hotelov izby. Ak teda máte menší rozpočet, tak je Airbnb.com pre vás to správne miesto. Ďalšou výhodou je jednoduchšia komunikácia. Pri väčšine ubytovaní komunikujete priamo s hostiteľom, ktorého následne môžete aj ohodnotiť. Aj vďaka tomuto faktoru je komunikácia jednoduchšia, keďže väčšina hostiteľov sa snaží získať čo možno najlepšie hodnotenie. Výhodou je bezpochyby aj lepšie spoznanie miestnych zvykov. Samozrejme pokiaľ ste z východného Slovenska a zháňate prespanie v Bratislave, tak toto tvrdenie neplatí. Airbnb však sprostredkováva ubytovanie aj v tých najodľahlejších kútoch sveta, kde môžete spoznať nové a zaujímavé kultúry. Ďalšou z množstva výhod, ktoré Airbnb ponúka má názov AirCare. Jedná sa o bezpečnostný program, ktorý sa stará o vašu bezpečnosť. V prípade akýchkoľvek problémov s ubytovaním vám je k dispozícii pracovník Airbnb, ktorý je pripravený problém vyriešiť. Vo väčšine prípadov sa však dokážete dohodnúť priamo s vašim hostiteľom. Airbnb hodnotíme a porovnáme s podobnými službami aj v samostatnom článku na Tipli. 

Airbnb reklamácie a zrušenie pobytu

Reklamácia pobytu je vďaka AirCare jednoduchšia. Pokiaľ ste však ubytovanie využili, tak s vrátením peňazí nepočítajte. Ak ste však neboli spokojný, môžete vášmu hostiteľovi zanechať negatívne hodnotenie. Okrem iného tak upozorníte ostatných používateľov, že toto ubytovanie by mali radšej vynechať. S Airbnb sa nemusíte obávať ani pri kúpe ubytovania dlho dopredu. Pri väčšine ubytovaní je totiž k dispozícii bezplatné zrušenie rezervácie do dopredu stanoveného dátumu. Samozrejmosťou je aj nulový storno poplatok. Airbnb vám tak vráti plnú čiastku za ubytovanie. Podobne funguje aj prípadná zmena termínu. Tá však musí byť schválená vašim hostiteľom. Nezabúdajte, že v prípade potreby môžete Airbnb kontaktovať. Ak ste registrovaným zákazníkom, na stránkach nájdete sekciu s odpoveďami na všetky otázky. Takisto však môžete napísať na Airbnb Facebook, kde vám takisto radi odpovedia a poradia.

 

Aj vy môžete byť Airbnb hostiteľom

Airbnb ponúka možnosť byť hostiteľom. Ak máte k dispozícii izbu, spoločnú izbu či celú nehnuteľnosť a chcete si niečo privyrobiť, s Airbnb sa môžete stať hostiteľom a pomôcť tak cestovateľom objavovať aj vašu lokalitu. Samozrejmosťou je, že musíte spĺňať určité podmienky. Airbnb ich stanovuje pomerne prísne, aby zabezpečili kvalitu ubytovania pre svojich zákazníkov. Pokiaľ teda máte voľný priestor a chcete si trochu privyrobiť, vyskúšajte sa zaregistrovať na Airbnb ako hostiteľ.

Zaujímavé ubytovanie Airbnb.com

Výber ubytovaní na portáli Airbnb je skutočne široký. Nájdete tu aj rôzne zaujímavé a jedinečné ubytovania, ktoré sú rozdelené do kategórií. Ak si potrebujete oddýchnuť od ľudí, tak využite kategóriu mimo civilizácie. Nájdete tu domy na samote, v lese, či v horách. Ak si potrpíte na skvelý výhľad z okna, tak sa pozrite na kategóriu skvelé výhľady. Využiť môžete aj domy pri svahu a vaša lyžovačka bude skutočne nezabudnuteľná. Kategória pútavý vzhľad zase ponúka nehnuteľnosti, ktoré vás rozhodne zaujmú na prvý pohľad. Letný oddych si zase jednoducho vychutnáte v dome, či vo vile pri pláži. Pokiaľ cestujete s deťmi, tak určite zvoľte kategóriu pre deti. 

Zaujímavé sú určite aj podzemné domy, domy na stromoch, či panské sídla. Bývať môžete skutočne na mieste ako z rozprávky. Kategória arktické miesta zase prináša ubytovanie za polárnym kruhom v treskúcej zime a v malebnej prírode. Úplným opakom je kategória trópy, ktorá ponúka ubytovania na tých najteplejších miestach našej planéty. Ak chcete bývať vo vyššej nadmorskej výške, tak zvoľte kategóriu na streche sveta. Zaujímavé môže byť aj bývanie na brehu jazera, či na ostrove. V ponuke nájdete aj rôzne historické domy, ktoré si už čo to pamätajú. 

Kategória kultové miesta vás zase dostane na dosah ruky od Eiffelovej veži v Paríži, či ponúkne krásny výhľad na operu v Sydney. Ak si potrpíte na kvalite, rozhodne preskúmajte túto kategóriu. Airbnb.com ponúka aj netradičné ubytovanie na lodiach, či vo veterných mlynoch. Ubytovať sa môžete aj v národných parkoch, na farme, či v jedinečnej kopuly. Pozornosť pútajú aj typické minsu, či riády. Pokiaľ si na luxusne nepotrpíte tak na Airbnb.com nájdete aj rôzne kempingové ubytovania a karavany. Zaujímavé sú určite aj obytné kontajnery, či koncertné krídla. Ak chcete bývať pri vinohradoch, či v jaskyni, tak ste opäť na Airbnb na správnom mieste. V ponuke tu nájdete aj kykladské domy, maringotky, či stodoly. Pozornosť pútajú aj typické ryokany, hanok, trullo, či dammuso domy. Ak ste milovníkom golfu, zvoľte bývanie priamo pri golfovom ihrisku. Airbnb ponúka aj hausbóty, veže, či ubytovania priamo na púšti.

Airbnb zľavové kódy, ktoré ste zmeškali

Najlepšie dobrodružstvá za top ceny na Airbnb

31.12.2022

Najlepšie ponuky pobytov na Airbnb

31.12.2023

Zľava -25 € na prvé ubytovanie cez Airbnb

31.12.2019

Airbnb, čo to je?

Airbnb je služba, ktorá spája hostiteľov, ktorí poskytujú ubytovanie so zákazníkmi, ktorí majú záujem sa ubytovať. Prostredníctvom Airbnb si viete zarezervovať ubytovanie takmer kdekoľvek na svete.

Ako funguje Airbnb?

Princíp fungovania Airbnb je jednoduchý. Hostiteľ ponúka prostredníctvom Airbnb svoje ubytovanie. Vy ako zákazník si ho viete cez Airbnb zarezervovať. Airbnb teda spája hostiteľov so zákazníkmi.

Existuje Airbnb.sk?

Nie. Webová stránka Airbnb.sk neexistuje. Pre rezerváciu ubytovania využite Airbnb.com, ktorá je k dispozícii v strojovom preklade do slovenského jazyka.

Ako ušetriť s Airbnb?

Využiť môžete Airbnb zľavový kupón, ktorý zadáte v poslednom kroku pred platbou za rezerváciu. Airbnb zľavový kupón nájdete buď priamo na webe Airbnb.com alebo na rôznych iných weboch ako napríklad Tipli.sk.

Aké sú populárne destinácie na Airbnb?

Medzi najpopulárnejšie destinácie v okolí patrí Airbnb Bratislava, Airbnb Praha, či Airbnb Košice. Pomerne populárne je v okolí aj Airbnb Banská Štiavnica a Airbnb Žilina.

Ako uplatniť zľavové kupóny na Airbnb

Zľavové kupóny sú najlepšou možnosťou ako ušetriť v internetovom obchode Airbnb. Ich použitie je mimoriadne jednoduché. Vyberte si najlepší Airbnb zľavový kód, ktorý by ste chceli uplatniť. Kliknite na symbol nožníc, čím sa skopíruje zľavový kód. Následne kliknite na tlačidlo „Použiť kupón“. Budete presmerovaný do obchodu Airbnb.com. Vyberte si ubytovanie, o ktoré máte záujem a následne kliknite na tlačidlo „Rezervovať“. V košíku do políčka „Pridať kupón“ skopírujte váš zľavový kód a kliknite na „Pridať“. Teraz stačí už iba dokončiť nákup.

Obrázok

Nevybrali ste si žiadny zľavový kód? Využite napríklad Booking zľavové kupóny. Všetky platné výhody, kupóny a zľavy nájdete vždy priamo v profile obchodu. Na Tipli pre vás denne vyhľadávame desiatky nových zľavových kupónov a rôznych zliav, vrátane kupónov na dopravu zdarma. Niekedy sa môže stať, že zľavový kód, ktorý chcete použiť sa nedá uplatniť. Môže to mať niekoľko príčin, ako napríklad ukončená platnosť kupónu alebo jeho obmedzená platnosť na konkrétne produkty alebo značky. Vždy si preto skontrolujte podrobné informácie o zľavovom kupóne.

Obchody, kde vás odmeníme

O Airbnb

Airbnb je tu pre všetkých milovníkov cestovania, ktorí sa chcú ubytovať. Stačí si iba vybrať destináciu. Či už hľadáte Airbnb Bratislava, Airbnb Praha, či Airbnb Košice. Kliknite na web Airbnb.com a vyberte si to pravé ubytovanie. Popularita Airbnb.sk rastie skutočne rýchlo, a tak je ponuka ubytovaní naozaj široká.

Airbnb v iných krajinách

Presmerovanie prebehlo úspešne.

Pripísanie odmeny na váš účet

Po uskutočnení nakupu odmenu pripíšeme do 48 hodín.

  • Presmerovanie do obchodu

    Presmerovanie už máte úspešne za sebou.

  • Nákup v obchode

    Nakúpte vami vybraný produkt.

  • Pripísanie odmeny na váš účet

    Akonáhle uskutočníte objednávku, odmenu vám pripíšeme do 48 hodín na váš účet na Tipli.

Pozor! Môžete prísť o exkluzívne kupóny a zľavy pre obchod Airbnb.

Stačí sa zaregistrovať a o žiadne kupóny už nikdy nepídete.

Práve teraz k novému účtu až 10 € za vaše nákupy. Ku každej odmene za nákup, získate ďalšiu bonusovú v rovnakej výške. Celkom na bonusových odmenách môžete získať až 10 €.

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
Máte už účet? Prihláste sa