Cestovné kancelárie

Nechcete tráviť plánovaním dovolenky more času? Nemusíte! Cestovné kancelárie sa postarajú o všetko za vás.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať.

Svätý Valentín - sviatok všetkých zamilovaných

Valentín, 14. február je každoročne jeden z najpopulárnejších sviatkov na celom svete. Tento rok...
6.2.2021Zobraziť článok

Sprievodca dovolenkou v Chorvátsku - ako ušetriť a kam…

Dovolenka pri mori a Chorvátsko sú pre mnoho Slovákov takmer synonymá. A nie je sa čomu čudovať -...
17.7.2019Zobraziť článok

Ubytovanie Chorvátsko - tipy na ubytovanie v top…

Ak sa rozhodujete, kam vyrazíte toto leto na dovolenku a prstom na mape ste zastali na pobreží...
23.2.2019Zobraziť článok

Last minute tipy na Valentína - víkendový pobyt pre dvoch…

Chcete tento rok osláviť Valentín niečím špeciálnym? Neseďte doma a vyrazte na romantický víkend....
6.2.2019Zobraziť článok

Nechcete tráviť plánovaním dovolenky more času? Nemusíte! Cestovné kancelárie sa postarajú o všetko za vás.

Čo robí cestovná kancelária

Cestovná kancelária predáva vlastné produkty. To znamená, že realizuje dovolenky a zájazdy vo vlasnom režime. V ponuke má celú kombináciu služieb, ako je doprava, ubytovanie, stravovanie, služby delegáta a pod. Cestovné kancelárie musia mať povinne uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku.

Za zájazd sa považuje kombinácia aspoň dvoch služieb, ako ubytovania a dopravy či ubytovania a stravovania. Trvanie zájazdu je minimálne 24 hodín. Úlohou cestovnej kancelárie je tieto služby zabezpečiť vopred a následne ich ponúkať svojim zákazníkom.

Cestovná agentúra, narozdiel od cestovnej kancelárie, nepredáva svoje zájazdy. Za provízie predáva zájazdy cestovných kancelárií. Vyberá z viacerých cenových ponúk. Bez ohľadu na to, či si vyberiete zájazd z cestovnej agentúry alebo cestovnej kancelárie, zmluva sa uzatvára s cestovnou kanceláriou.

Prečítajte si nižšie naše tipy ako zrealizovať dovolenku snov s cestovnou kanceláriou.

Aké sú výhody cestovania s cestovnou kanceláriou

Tiež sa pri pomyslení plánovania celej dovolenky na vlastnú päsť chytáte za hlavu? Na čo všetko myslieť a kde to zariadiť? Na čo nezabudnúť? A čo ak sa v zahraničí stane niečo nečakané? Dovolenka s cestovnou kanceláriou má značné výhody. Všetky starosti vybaví a vy si len užívate vytúžený oddych.

Samotné plánovanie dovolenky by sa dalo rozdeliť do viacerých menších krokov. Patrí sem výber a kúpa letenky, zabezpečenie transferu, rezervácia ubytovania a myslieť treba aj na stravovanie, poistenie a prípadne požičanie automobilu. Myslieť na všetko zároveň je náročné a niekedy dosť stresujúce. Problém sa vás vyrieši služba cestovnej kancelárie.

Vďaka delegátovi cestovnej kancelárie sa nemusíte trápiť tým, že neviete cudzá jazyk. Všetky problémy za vás vyrieši delegát.

V prípade, že niečo nebolo v poriadku môžete zájazd reklamovať a požadovať náhradu straty.

Výber cestovnej kancelárie

Pri výbere cestovnej kancelárie doporučujeme prečítať si recenzie samotnej cestovnej kancelárie. Nepríjemnosti sa stávajú a nie vždy za to môže cestovka. Dôležité je, akým spôsobom sa k problémom stavajú a ako rýchlo veci riešia. Nechajte si tiež predložiť certifikát o poistení proti úpadku. Pri väčších a známejších cestovných kanceláriách to býva samozrejmosťou. Vyberte si napríklad Invia.sk alebo CK Daka.

Dovolenka vôbec nie je lacná záležitosť, preto využite možnosti cashbacku a časť investovaných peňazí sa vám vráti späť na účet. Cestovné kancelárie ktoré túto službu ponúkajú sú napríklad CK Daka. Zájazd s cashbackom si zakúpite aj v Adrop, Sorger. Ubytovanie s cashbackom ponúka Accor hotels a cestovné s cashbackom si zabezpečíte s Flixbus.

Nezabudnite si pred cestou vždy vybrať správne cestovné poistenie. Môžete sa rozhodnúť pre poistenie z cestovnej kancelárie, kde zájazd kupujete, alebo si môžete vybrať vlastné.

Vyberáme dovolenku

Dnes si môžete vyberať z nespočetného množstva zájazdov. Cestovné kancelárie sa predbiehajú s ponukami a výber tak niekedy nie je jednoduchý. Najobľúbenejšie destinácie slovákov sú určite Chorvátsko, Grécko, Taliansko či Španielsko. Populárne sa stáva aj Maroko a tiež exotika v podobe Bali, Thajska a Kuby. Vo všetkých týýchto destináciách si ubytovanie ľahko rezervujete aj s cashbackom cez portál Booking.com.

Keď šetriť, tak poriadne. Vyberajte si preto zájazdy na poslednú chvíľu z ponuky last minute. Ak máte radi veci pod kontrolou s dostatočným časovým odstupom, ušetríte pri výbere s first minute ponúk cestovných kancelárií.

Či už sa rozhodnete pre dovolenku na Slovensku, alebo vás zlákala dovolenka v exotike, zabudnite na každodenné starosti a užite si ju naplno.

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

+ naviac 5 € za registráciu

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.