Čo robí cestovná kancelária

Cestovná kancelária predáva vlastné produkty. To znamená, že realizuje dovolenky a zájazdy vo vlasnom režime. V ponuke má celú kombináciu služieb, ako je doprava, ubytovanie, stravovanie, služby delegáta a pod. Cestovné kancelárie musia mať povinne uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku.

Za zájazd sa považuje kombinácia aspoň dvoch služieb, ako ubytovania a dopravy či ubytovania a stravovania. Trvanie zájazdu je minimálne 24 hodín. Úlohou cestovnej kancelárie je tieto služby zabezpečiť vopred a následne ich ponúkať svojim zákazníkom.

Cestovná agentúra, narozdiel od cestovnej kancelárie, nepredáva svoje zájazdy. Za provízie predáva zájazdy cestovných kancelárií. Vyberá z viacerých cenových ponúk. Bez ohľadu na to, či si vyberiete zájazd z cestovnej agentúry alebo cestovnej kancelárie, zmluva sa uzatvára s cestovnou kanceláriou.

Prečítajte si nižšie naše tipy ako zrealizovať dovolenku snov s cestovnou kanceláriou.

TOP 5 interaktívnych hračiek pre deti

Pre správny vývoj vášho drobca je podstatné, aby sa vzdelával hneď od narodenia. Samozrejme, že...
3.5.2017 Zobraziť článok

MS v hokeji 2018: Fandite na maximum!

Slovensko, do toho! Slovensko sa na MS 2018 predstavilo v kodanskej A-skupine. Fandíme slovenskej...
14.5.2018 Zobraziť článok

4 tipy na kraťasy, ktoré schovajú veľké…

Najobľúbenejší kúsok oblečenia v parnom dni si zaručene kraťasy! Sú praktické a pohodlné. Ideálne...
10.7.2018 Zobraziť článok

Aké sú výhody cestovania s cestovnou kanceláriou

Tiež sa pri pomyslení plánovania celej dovolenky na vlastnú päsť chytáte za hlavu? Na čo všetko myslieť a kde to zariadiť? Na čo nezabudnúť? A čo ak sa v zahraničí stane niečo nečakané? Dovolenka s cestovnou kanceláriou má značné výhody. Všetky starosti vybaví a vy si len užívate vytúžený oddych.

Samotné plánovanie dovolenky by sa dalo rozdeliť do viacerých menších krokov. Patrí sem výber a kúpa letenky, zabezpečenie transferu, rezervácia ubytovania a myslieť treba aj na stravovanie, poistenie a prípadne požičanie automobilu. Myslieť na všetko zároveň je náročné a niekedy dosť stresujúce. Problém sa vás vyrieši služba cestovnej kancelárie.

Vďaka delegátovi cestovnej kancelárie sa nemusíte trápiť tým, že neviete cudzá jazyk. Všetky problémy za vás vyrieši delegát.

V prípade, že niečo nebolo v poriadku môžete zájazd reklamovať a požadovať náhradu straty.

Výber cestovnej kancelárie

Pri výbere cestovnej kancelárie doporučujeme prečítať si recenzie samotnej cestovnej kancelárie. Nepríjemnosti sa stávajú a nie vždy za to môže cestovka. Dôležité je, akým spôsobom sa k problémom stavajú a ako rýchlo veci riešia. Nechajte si tiež predložiť certifikát o poistení proti úpadku. Pri väčších a známejších cestovných kanceláriách to býva samozrejmosťou. Vyberte si napríklad Invia.sk alebo CK Daka.

Dovolenka vôbec nie je lacná záležitosť, preto využite možnosti cashbacku a časť investovaných peňazí sa vám vráti späť na účet. Cestovné kancelárie ktoré túto službu ponúkajú sú napríklad CK Daka. Zájazd s cashbackom si zakúpite aj v Adrop, Sorger. Ubytovanie s cashbackom ponúka Accor hotels a cestovné s cashbackom si zabezpečíte s Flixbus.

Nezabudnite si pred cestou vždy vybrať správne cestovné poistenie. Môžete sa rozhodnúť pre poistenie z cestovnej kancelárie, kde zájazd kupujete, alebo si môžete vybrať vlastné.

Vyberáme dovolenku

Dnes si môžete vyberať z nespočetného množstva zájazdov. Cestovné kancelárie sa predbiehajú s ponukami a výber tak niekedy nie je jednoduchý. Najobľúbenejšie destinácie slovákov sú určite Chorvátsko, Grécko, Taliansko či Španielsko. Populárne sa stáva aj Maroko a tiež exotika v podobe Bali, Thajska a Kuby. Vo všetkých týýchto destináciách si ubytovanie ľahko rezervujete aj s cashbackom cez portál Booking.com.

Keď šetriť, tak poriadne. Vyberajte si preto zájazdy na poslednú chvíľu z ponuky last minute. Ak máte radi veci pod kontrolou s dostatočným časovým odstupom, ušetríte pri výbere s first minute ponúk cestovných kancelárií.

Či už sa rozhodnete pre dovolenku na Slovensku, alebo vás zlákala dovolenka v exotike, zabudnite na každodenné starosti a užite si ju naplno.

Odmeny vám už nikdy neutečú

s doplnkom do prehliadača

  • Přejdite a získajte odmeny priamo zo stránky obchodu
  • Prezrite si aktuálne zľavy a akcie
Získať doplnok Dostupné pre prehliadač Google Chrome a Firefox

Už odchádzate?

Stačí pár sekúnd pre získanie odmien z vašich nákupov!

Vytvorte si zadarmo účet na Tipli. Okamžitý prístup k odmenám, až 25 % späť z nákupov v 1283 obchodoch.

Platí na každý nákup a tiež na zľavy a akcie.

alebo