Obrázok Obrázok

Cestovné kancelárie

Nechcete tráviť plánovaním dovolenky more času? Nemusíte! Cestovné kancelárie sa postarajú o všetko za vás.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať.

Darček na Valentína pre mužov: 3 tipy na originálne darčeky

Darček na Valentína pre mužov: 3 tipy na originálne darčeky

Lámete si hlavu, aký vybrať darček na Valentína pre muža? Vieme, že to vie byť poriadne tvrdý...
2.11.2021Zobraziť článok
Svätý Valentín - sviatok všetkých zamilovaných

Svätý Valentín - sviatok všetkých zamilovaných

Valentín, 14. február je každoročne jeden z najpopulárnejších sviatkov na celom svete. Tento rok...
6.2.2021Zobraziť článok
Ubytovanie Chorvátsko - tipy na ubytovanie v top…

Ubytovanie Chorvátsko - tipy na ubytovanie v top…

Ak sa rozhodujete, kam vyrazíte toto leto na dovolenku a prstom na mape ste zastali na pobreží...
23.2.2019Zobraziť článok
Booking Praha - rezevuj si najlepší hotel v Prahe

Booking Praha - rezevuj si najlepší hotel v Prahe

Teplé jesenné počasie je ako stvorené na výlety. Vonku už nie je neznesitelné teplo, ale stále si...
17.10.2018Zobraziť článok

Nechcete tráviť plánovaním dovolenky more času? Nemusíte! Cestovné kancelárie sa postarajú o všetko za vás.

Čo robí cestovná kancelária

Cestovná kancelária predáva vlastné produkty. To znamená, že realizuje dovolenky a zájazdy vo vlasnom režime. V ponuke má celú kombináciu služieb, ako je doprava, ubytovanie, stravovanie, služby delegáta a pod. Cestovné kancelárie musia mať povinne uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku.

Za zájazd sa považuje kombinácia aspoň dvoch služieb, ako ubytovania a dopravy či ubytovania a stravovania. Trvanie zájazdu je minimálne 24 hodín. Úlohou cestovnej kancelárie je tieto služby zabezpečiť vopred a následne ich ponúkať svojim zákazníkom.

Cestovná agentúra, narozdiel od cestovnej kancelárie, nepredáva svoje zájazdy. Za provízie predáva zájazdy cestovných kancelárií. Vyberá z viacerých cenových ponúk. Bez ohľadu na to, či si vyberiete zájazd z cestovnej agentúry alebo cestovnej kancelárie, zmluva sa uzatvára s cestovnou kanceláriou.

Prečítajte si nižšie naše tipy ako zrealizovať dovolenku snov s cestovnou kanceláriou.

Aké sú výhody cestovania s cestovnou kanceláriou

Tiež sa pri pomyslení plánovania celej dovolenky na vlastnú päsť chytáte za hlavu? Na čo všetko myslieť a kde to zariadiť? Na čo nezabudnúť? A čo ak sa v zahraničí stane niečo nečakané? Dovolenka s cestovnou kanceláriou má značné výhody. Všetky starosti vybaví a vy si len užívate vytúžený oddych.

Samotné plánovanie dovolenky by sa dalo rozdeliť do viacerých menších krokov. Patrí sem výber a kúpa letenky, zabezpečenie transferu, rezervácia ubytovania a myslieť treba aj na stravovanie, poistenie a prípadne požičanie automobilu. Myslieť na všetko zároveň je náročné a niekedy dosť stresujúce. Problém sa vás vyrieši služba cestovnej kancelárie.

Vďaka delegátovi cestovnej kancelárie sa nemusíte trápiť tým, že neviete cudzá jazyk. Všetky problémy za vás vyrieši delegát.

V prípade, že niečo nebolo v poriadku môžete zájazd reklamovať a požadovať náhradu straty.

Výber cestovnej kancelárie

Pri výbere cestovnej kancelárie doporučujeme prečítať si recenzie samotnej cestovnej kancelárie. Nepríjemnosti sa stávajú a nie vždy za to môže cestovka. Dôležité je, akým spôsobom sa k problémom stavajú a ako rýchlo veci riešia. Nechajte si tiež predložiť certifikát o poistení proti úpadku. Pri väčších a známejších cestovných kanceláriách to býva samozrejmosťou. Vyberte si napríklad Invia.sk alebo CK Daka.

Dovolenka vôbec nie je lacná záležitosť, preto využite možnosti cashbacku a časť investovaných peňazí sa vám vráti späť na účet. Cestovné kancelárie ktoré túto službu ponúkajú sú napríklad CK Daka. Zájazd s cashbackom si zakúpite aj v Adrop, Sorger. Ubytovanie s cashbackom ponúka Accor hotels a cestovné s cashbackom si zabezpečíte s Flixbus.

Nezabudnite si pred cestou vždy vybrať správne cestovné poistenie. Môžete sa rozhodnúť pre poistenie z cestovnej kancelárie, kde zájazd kupujete, alebo si môžete vybrať vlastné.

Vyberáme dovolenku

Dnes si môžete vyberať z nespočetného množstva zájazdov. Cestovné kancelárie sa predbiehajú s ponukami a výber tak niekedy nie je jednoduchý. Najobľúbenejšie destinácie slovákov sú určite Chorvátsko, Grécko, Taliansko či Španielsko. Populárne sa stáva aj Maroko a tiež exotika v podobe Bali, Thajska a Kuby. Vo všetkých týýchto destináciách si ubytovanie ľahko rezervujete aj s cashbackom cez portál Booking.com.

Keď šetriť, tak poriadne. Vyberajte si preto zájazdy na poslednú chvíľu z ponuky last minute. Ak máte radi veci pod kontrolou s dostatočným časovým odstupom, ušetríte pri výbere s first minute ponúk cestovných kancelárií.

Či už sa rozhodnete pre dovolenku na Slovensku, alebo vás zlákala dovolenka v exotike, zabudnite na každodenné starosti a užite si ju naplno.

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

Práve teraz k novému účtu až 10 € za vaše nákupy. Ku každej odmene za nákup, získate ďalšiu bonusovú v rovnakej výške. Celkom na bonusových odmenách môžete získať až 10 €.

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
Máte už účet? Prihláste sa