Obrázok Obrázok

Ubytovanie

Hľadáte hotel, hostel, motel alebo penzión? Nájdite si lacné ubytovanie z našej širokej ponuky nielen na Slovensku. Nespoliehajte sa na náhodu a rezervujte si izbu podľa vašich predstáv!

Články, ktoré by vás mohli zaujímať.

Svätý Valentín - sviatok všetkých zamilovaných

Svätý Valentín - sviatok všetkých zamilovaných

Valentín, 14. február je každoročne jeden z najpopulárnejších sviatkov na celom svete. Tento rok...
6.2.2021Zobraziť článok
Kde hľadať lacné letenky?

Kde hľadať lacné letenky?

Nazrite do tajov cestovania za pár drobných! Nemusíte minúť majland, aby ste sa dostali aj do...
1.6.2020Zobraziť článok
Tipy na lacné letenky

Tipy na lacné letenky

Ak chcete lacné letenky, v prvom rade je dôležité položiť si jednu otázku. Ste časovo flexibilní...
17.4.2020Zobraziť článok
Cestovné poistenie - všetko čo potrebujete vedieť

Cestovné poistenie - všetko čo potrebujete vedieť

Vybrať sa na dovolenku do zahraničia bez cestovného poistenia je rovnako riskantné ako loziť po...
10.4.2020Zobraziť článok

Hľadáte hotel, hostel, motel alebo penzión? Nájdite si lacné ubytovanie z našej širokej ponuky nielen na Slovensku. Nespoliehajte sa na náhodu a rezervujte si izbu podľa vašich predstáv!

Hľadáme ubytovanie

Rozhodli ste sa nenechať to tentokrát na cestovku? S dnešnými možnosťami rezervácie ubytovania online to už zvládne každý a z pohodlia domova. Výber ubytovania je po rezervácii leteniek hneď druhý v poradí. Výber správneho hotela či penziónu dá zabrať. Dôležité je ujasniť si na začiatku finančný rozpočet a čo od ubytovania očakávate.

Najvyhľadávanejší typ ubytovania v zahraničí je určite hotel. Je väčšinou luxusnejší než hostel a okrem samotného ubytovania často ponúka rôzne služby, napríklad reštauráciu či fitness. Hostel je narozdiel od hotela lacnejší. Je vhodný pre mladších ľudí, ktorí chcú pri cestovaní ušetriť a často sa presúvajú z miesta na miesto. V jednej miestnosti je viacero lôžok a to znamená menej súkromia.

Obľúbenou variantou je najmä v našich končinách penzión. Ide o útulnejšie ubytovacie zariadenie s najmenej piatimi izbami pre hostí. Kúsok ďalej od mesta, v blízkosti ciest a hlavných ťahov nájeme motely. Samozrejmosťou je miesto pre parkovanie. Je to ideálne riešenie ak cestujete napríklad dlhšiu trasu autom a chcete si cez noc niekde oddýchnuť a vyspať sa.

Zaujímavou možnosťou ubytovania je botel. Spojenie hotela a lode je veľmi lákavé a priťahuje pozornosť dobrodružných dovolenkárov. Veľký rozruch v súčasnosti zažíva ubytovanie cez Airbnb. Práve tento spôsob ubytovania patrí medzi mladými ľuďmi medzi najpopulárnejšie. Okrem výhodnej ceny oceníte aj fakt, že môžte tak trocha nahliadnuť do domova bežných ľudí.

Pozrite sa s nami kde nájdete ubytovanie na Slovensku aj v zahraničí a navyše za skvelú cenu.

Kde vyhľadávať ubytovanie lacno

Z pohodlia domova dnes už vybavíte takmer všetko. Výnimkou nie je ani rezervácia ubytovania. Stačí si kliknúť na niektorý z internetových portálov. Najobľúbenejší a najznámejší vyhľadávač je Booking.com. Nájdené ubytovanie si viete zoradiť podľa ceny. Skvelou možnosťou je aj vyhľadávanie cez mapu. Na bookingu nájdete široký výber hotelov, hostelov, motelov i penziónov. Podľa finančných možností si viete nechať zobraziť len izby v určitom cenovom rozpätí. Podobným vyhľadávačom je napríklad Hotels.com, Accor Hotels.

Výhodou vyhľadávačov je možnosť porovnať si viaceré izby nielen podľa ceny, ale aj podľa recenzií. Môžte si prečítať, čo sa na izbe nachádza a prehliadnuť fotografie daného ubytovacieho zariadenia. Budete sa môcť na plánovanú dovolenku lepšie naladiť a vyhnete sa nepríjemného prekvapenia.

Rezervácia ubytovania

Vybrali ste si ideálne miesto pre svoju dovolenku? Teraz už ostáva si izbu len zarezervovať. Aj tento krok vykonáte online. Stačí vyplniť pár údajov a čakať na potvrdenie rezervácie emailom. Vždy sa uistite, či sa dá rezervácia pri nečakanom zrušení dovolenky stornovať a koľko je prípadný storno poplatok.

V niektorých prípadoch môže od vás majiteľ ubytovania chcieť uhradiť zálohu, ktorú následne odráta z celkovej čiastky za ubytovanie. Výhodnejšou možnosťou je určite nezáväzná rezervácia. V tomto prípade platíte celú čiastku až na mieste po príchode. Keby ste sa na poslednú chvíľu rozhodli necestovať, o nič neprídete.

Tipy na ubytovanie

Cestujete niekam na dlhší čas? Niektorí poskytovatelia ubytovania cez Airbnb poskytujú pri väčšom počte nocí zľavu. Môžte si takto vyriešiť napríklad situáciu, keď hľadáte dlhodobý nájom ale nechcete sa pri výbere unáhliť. Dočasné bývanie cez Airbnb vôbec nemusí stáť majetok.

Vďaka cashbacku ušetríte aj pri plánovaní dovolenky a rezervácií ubytovania. Stačí sa prekliknúť na vybraný ubytovací portál, ktorý službu cashback ponúka. Najobľúbenejší je už spomínaný Booking.com, kde z ceny ubytovania získate späť na účet až 4 %. Túto službu ponúkajú aj ďalšie portály, ako napríklad Hotels.com, Accor Hotels, Hotelvoucher.sk, Relaxero.sk, Kiwi.com.

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

+ naviac 10 € za registráciu

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.