Obrázok Obrázok

Letenky

Viete, že cestovanie lietadlom je bezpečnejšie ako cestovanie autom? A navyše je aj rýchlejšie! Tak prekonajte obavy z letu aj z prázdnej peňaženky. Letieť je nielen bezpečné a dokonca už aj lacné!

Články, ktoré by vás mohli zaujímať.

Tipy na vianočné darčeky pre mužov

Tipy na vianočné darčeky pre mužov

Vymýšľanie vianočných darčekov nás často dokáže poriadne potrápiť. Nájsť inšpiráciu môže byť...
4.11.2021Zobraziť článok
Kde hľadať lacné letenky?

Kde hľadať lacné letenky?

Nazrite do tajov cestovania za pár drobných! Nemusíte minúť majland, aby ste sa dostali aj do...
1.6.2020Zobraziť článok
Tipy na lacné letenky

Tipy na lacné letenky

Ak chcete lacné letenky, v prvom rade je dôležité položiť si jednu otázku. Ste časovo flexibilní...
17.4.2020Zobraziť článok
Cestovné poistenie - všetko čo potrebujete vedieť

Cestovné poistenie - všetko čo potrebujete vedieť

Vybrať sa na dovolenku do zahraničia bez cestovného poistenia je rovnako riskantné ako loziť po...
10.4.2020Zobraziť článok

Viete, že cestovanie lietadlom je bezpečnejšie ako cestovanie autom? A navyše je aj rýchlejšie! Tak prekonajte obavy z letu aj z prázdnej peňaženky. Letieť je nielen bezpečné a dokonca už aj lacné!

Kupujeme lacné letenky

Nákup leteniek vie človeka pekne potrápiť. Hľadanie lacnej letenky vyžaduje dávku trpezlivosti a porovnávania. Ceny leteniek sa menia z minúty na minútu. Kedy a ako nájsť letenku, ktorá vám otvorí bránu do sveta? Pomôžeme vám zorientovať sa a nájsť najlacnejšiu letenku bez toho, aby vás pri tom rozbolela hlava.

Ako na letenky rýchlo a výhodne?

Tak ako všetko ostatné, aj letenky dnes už nakúpite pohodlnejšie online. Za pár klikov vám vyhľadávač porovná ceny viacerých leteckých spoločností. Stačí si zadať miesto odchodu, príchodu a dátumy. Chceli by ste niekam letieť konkrétny dátum a je vám jedno kam? Aj na to máme riešenie. Cez vyhľadávač Kiwi.com si môžte do políčka destinácie zvoliť možnosť kamkoľvek.

O tom, kedy je najvýhodnejšie letenku kupovať, vedie veľa diskusií. Väčšina sa zhoduje na tom, že ideálny čas na kúpi lacnej letenky je 5 týždňov pred odletom. Niektoré spoločnosti dokonca ponúkajú first minute a last minute letenky za akciové ceny. Jedno je však isté. Kúpu letenky neodkladajte na poslednú chvíľu. Tesne pred odletom zvyknú ceny leteniek stúpať veľmi vysoko.

Na čo dávať pozor pri kúpe leteniek

Našli ste lacnú letenku? Výborne. Teraz si musíte overiť, čo všetko cena zahŕňa. Určite budete so sebou potrebovať aspoň príručnú batožinu. Tú má veľa spoločností v cene, treba si však zistiť konkrétne rozmery podľa prepravcu. Trendom poslednej doby sú však poplatky aj za túto batožinu, najmä o nízkonákladových spoločností. Pokiaľ kupujete letenku s prestupom, vždy majte na mysli čas potrebný na prestup. Ak bude prvé lietadlo meškať, druhé nemusíte stihnúť. Ak tieto dva lety neoperuje tá istá spoločnosť, odškodnenie za zmeškaný let nedostanete.

Akciové letenky

Kto by nechcel cestovať s akciovými letenkami do celého sveta? Aj letecké spoločnosti o svojich zákazníkov bojujú, a preto pripravujú rôzne akcie, výpredaje, zľavové kupóny a časovo obmedzené ponuky. Pred tým ako nakúpite letenku si pozrite stránku spoločnosti, či o niečo zaujímavé neprichádzate. Oplatí sa pozrieť aj na platné zľavové kupóny na internete. Letenky do USA tak môžete získať za pár eur.

Nízkonákladový alebo klasický dopravca?

Vďaka nízkym cenám nízkonákladových spoločností je lietanie dostupné dnes už naozaj každému. Letenky do Londýna či iných európskych miest stoja mimo sezóny doslova pár drobných. Má to samozrejme svoje nevýhody. Za všetko okrem samotnej letenky si priplatíte. To platí pri občerstvení, výbere sedadiel i batožine. Ak rozmer alebo váhu batožiny prekročíte, platíte pokutu. Keď sa však viete uskromniť, ponuku lacných leteniek lowcost leteckých spoločností isto oceníte. Medzi tie najznámejšie patria Wizzair, Ryanair, Vueling či Easyjet.

Ak si radšej zaplatíte za kvalitu, lepší servis, občerstvenie na palube a potrebujete si vziať väčšiu batožinu, zvoľte radšej klasického dopravcu. Rozdiel v cene niekedy nie je až taký veľký a za svoje peniaze dostanete viac. Medzi klasických dopravcov patrí ČSA, Iberia, Air Malta či British Airways.

Najlepší vyhľadávač leteniek

Bez vyhľadávačov leteniek by všetko trvalo omnoho dlhšie. Museli by ste sa preklikať cez každú spoločnosť zvlášť a nájdené ceny si sami porovnať. To ale nie je nutné. Vyhľadávač leteniek za okamih nájde všetky dostupné letenky, zoradí ich podľa ceny a dĺžky trvania letu. Stačí jednoducho zadať miesto odletu, vytúženú destináciu, dátumy odletu a príletu. Medzi najpoužívanejšie vyhľadávače patrí Kiwi.com, ktorý podporuje aj službu cashback.

Chcete prísť o odmenu až 15 % z každého nákupu na internete?

Stačí sa zadarmo zaregistrovať a o žiadne odmeny už nikdy neprídete.

Práve teraz k novému účtu až 10 € za vaše nákupy. Ku každej odmene za nákup, získate ďalšiu bonusovú v rovnakej výške. Celkom na bonusových odmenách môžete získať až 10 €.

- alebo -
Registráciou súhlasíte s podmienkami použitia a so spracovaním osobných údajov.
Máte už účet? Prihláste sa